«Гробниця Цербера» біля Неаполя розкрила нову таємницю

Італійські археологи відкрили 2000-річний саркофаг у місті Джульяно-ін-Кампанія неподалік Неаполя та раптом виявили мумію, що добре збереглася.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Першими на «гробницю Цербера» близько року тому натрапили будівельники, що прокладали в полі водопровід. Тоді наукова спільнота була вражена декором археологічної пам’ятки, зокрема, вишуканою фрескою. На ній було зображено Геракла та Гермеса, а між ними – триголового пса Цербера, що охороняє вихід з царства мертвих. Так народилася назва саркофага.

І ось тепер на дослідників чекав неочікуваний сюрприз, розповіло видання Daily Mail. Коли команда розкрила 2000-річну гробницю, серед людських останків часів Стародавнього Риму вона побачила добре збережене тіло в савані з тканини, що також була неушкоджена.

вхід у гробницю

Про що розповіли вчені

На думку науковців з Управління археології, витончених мистецтв та ландшафту, останки збереглися завдяки рослинному засобу, які наносили на тіла перед похованням. За словами вчених, тіло померлого намастили кремом, приготованим з чудодійних трав: лободи білої та полину. Ідентичний засіб раніше виявили на тілі єпископа XVII століття, знайденому під собором у Швеції.

До того ж «гробницю Цербера» не зруйнували природні стихії, її жодного разу не відкривали. А отже, її ніколи не грабували. Тим часом усередині утворився своєрідний клімат, що теж посприяв тривалому збереженню мумії та савана.

Біля мумії виявили дорогі поховальні атрибути. Також в камері знайшли інструменти для очищення тіла та мазі. На думку археологів, знахідки вказують на високий статус небіжчика. Ймовірніше за все, він міг бути ​ засновником родини, для якої збудували саркофаг.

амфори на розкопках

Щоб потрапити всередину поховальної камери, археологам довелося обережно зняти плиту, що закривала стелю. Вчені встромили у невеликий отвір мікрокамеру, що допомогло їм побачити тіла, приховані всередині.

У рамках дослідницького проєкту, який фінансується Міністерством культури Італії, тепер археологи каталогізують артефакти з «гробниці Цербера» та проводять аналіз ДНК муміфікованих людських останків.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU