Hyundai побудує місяцехід: його зберуть із запчастин до автівок 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Hyundai Motor Group (HMG) розпочала створення прототипу свого власного місяцехода для наукових досліджень Місяця. Безпілотний транспортний засіб, що працюватиме на сонячній енергії, важитиме близько 70 кг.

Команда проєктувальників застосує передові технології робототехніки та автономного керування, що запроваджені в автомобілях Hyundai та Kia. Йдеться, зокрема, про камери, зонди LiDAR, системи водіння й зарядки. У конструкції місяцехода будуть використані автомобільні колеса, електродвигуни, підвіски, акумулятори та інші компоненти машин, які є в арсеналі компанії.

Для створення багатоцільового мобільного ровера інженерам знадобиться й технологія виробництва роботів Hyundai Rotem.

Команда має завершити тестову модель місяцехода вже у другій половині 2024 року. А версія ровера, що полетить на Місяць, буде готова до запуску у 2027 році.

Як зауважив Йонг Ва Кім, віцепрезидент HMG з досліджень та розробок, місяцехід допоможе компанії вийти «за межі наземної, морської та повітряної мобільності та перейти до мобільності космічної».

Спеціалісти Hyundai підписали багатосторонню угоду про створення консультативного органу із шістьма корейськими науково-дослідними інститутами, що спеціалізуються на аерокосмічних дослідженнях.

misyaczehid - Наука&Техніка - 50Plus

Що ще відомо про місяцехід від Hyundai 

За повідомленням Hyundai Motor Group, модель місяцехода матиме дві секції. Нижня являтиме собою мобільну платформу, що складатиметься з автомобільних деталей. На ній розташується верхня секція. Вона призначатиметься для наукових корисних навантажень, які допоможуть вивчати Місяць, розповіло видання Designboom. Тут, наприклад, міститиметься обладнання для дослідження ресурсів природного супутника Землі: зокрема, для розкопок та збирання місячного ґрунту.

Команда розробників HMG планує встановити в місяцеході системи управління температурою та радіаційного захисту, завдяки яким космічний апарат зможе витримувати екстремальні умови місячної поверхні.

Перш ніж марсохід полетить у свою першу дослідницьку експедицію, команда протестує його можливості в середовищі, максимально наближеному до поверхні Місяця. Головна мета найближчої місії – посадити космічний ровер у районі південного полюса Місяця, де космічний апарат виконуватиме різні наукові завдання.

Фото: Hyundai Motor Group

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU