Ідеальний партнер: ТОП-4 рис для щасливих стосунків

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Кожен має своє уявлення про романтику. Проте тепер експерти стверджують, що існують чотири ключові риси, які сприяють «романтичній компетентності». Саме їх повинен мати ідеальний партнер для щасливих стосунків, наповнених романтикою.

Яким має бути ідеальний партнер для щасливих стосунків?

Нове дослідження стверджує, що перцептивні, поведінкові, асортативні та інтерактивні чинники відіграють важливу роль у формуванні щасливих стосунків. Партнери, що не схильні до ревнощів та впевнені у собі, а також мають оптимістичний погляд на кохання, вважаються «найбільш романтично компетентними». Проте кипляча пристрасть не є важливою рисою, адже, за словами дослідників, вона насправді не відображає любові, довіри чи відданості.

Романтичні стосункиЯк зазначає провідний автор дослідження Мішель Персіч Дарем, отримані ними висновки демонструють важливість соціальних когнітивних процесів під час розв’язання проблем у стосунках. За його словами, романтично компетентні люди зазвичай дивилися на стосунки більш позитивно та були менш схильні до хвилювань та сумнівів.

Було також виявлено, що справжні романтики зустрічаються з тими, хто має схожий рівень романтичної компетентності. Ці люди надають перевагу внутрішнім, а не зовнішнім якостям (наприклад, доброті, а не грошам чи статусу).

Чотири складові романтичної компетентності

Перцетивна

Партнери з вищим рівнем романтичної компетентності, швидше за все, матимуть позитивний погляд на свої стосунки. Це означає, що вони відходять від почуття невпевненості та надмірного турбування про проблеми.

Поведінкова

Антисоціальні партнери вважалися менш вправними у стосунках. Водночас доступність та чуйність є ключовими для задоволення стосунків.

Інтерактивна

РомантикаКомпетентність у стосунках також залежить від характеристик наших других половинок. Якщо обидва партнери збалансовані у своєму оптимізмі, комунікабельності та доступності, це може посилити романтичне задоволення.

Асортативне узгодження

Партнери з однаковим рівнем інтелекту, привабливості, фінансового та соціального статусу та доброзичливості у довгостроковій перспективі ладнатимуть набагато краще.

Як проводилося дослідження та що воно виявило?

У рамках свого дослідження експерти опитали 171 переважно гетеросексуальну пару, що перебувала на різних стадіях стосунків – від випадкових побачень до одружених. Учасникам було запропоновано 10 вигаданих сценаріїв: від простих відмінностей у стилі життя до відкриття секретного профілю партнера в Tinder.

Кожного партнера запитали, як би він відповів на наявні проблеми. Отримані відповіді використовувалися для визначення романтичної компетенції та задоволення у стосунках.

Загалом вчені прийшли до висновку, що доступні та чуйні партнери були найбільш задоволені своїми стосунками. Навпаки, більш антисоціальні партнери вважалися менш вправними у стосунках.

Оптимізм також вважався ключовим «перцептивним» чинником компетентності. При цьому ідеальні партнери для романтичних стосунків менш схильні до проблематичної невпевненості та сумнівів.

Проте експерти зазначають, що «романтична компетентність» залежить і від других половинок. Якщо обидва партнери збалансовані у своєму оптимізмі, комунікабельності та доступності, це може ще більше посилити романтичне задоволення у стосунках.

Риси ідеального партнераЦе також пов’язано з «асортиментною відповідністю», оскільки вважається, що партнери з подібним рівнем інтелекту, привабливості, грошей, статусу та доброзичливості у довгостроковій перспективі ладнатимуть набагато краще. До того ж романтична компетентність зростає з віком завдяки набутій мудрості. Однак дослідники зазначають, що пристрасть не відіграє у цьому ніякої ролі, адже з часом вона згасає.

Визнання власної романтичної компетентності покращує стосунки

Психологи Гурпріт Каур та Луїза Годдард-Кроулі вважають, що визнання нашої власної романтичної компетентності може допомогти покращити стосунки. Доктор Каур каже виданню Daily Mail, що при цьому слід врахувати чимало речей, щоб стати ідеальним партнером у стосунках.

За словами експерта, потрібно починати з самоусвідомлення через саморефлексію. Тобто важливо мати час на обмірковування власного життєвого досвіду і його впливу на вас. Розпізнавання закономірностей, як позитивних, так і негативних, може стати причиною покращення стосунків.

Пані Годдард-Кроулі також зазначає, що романтична компетентність, розглядана крізь призму теорії прихильності, залежить від здатності людини встановлювати та підтримувати здорові, надійні романтичні зв’язки. Оскільки життя постійно розвивається, стосунки повинні адаптуватися до різноманітних викликів та змін. Романтична компетентність охоплює здатність сприймати зміни та спільно керувати безліччю поворотів життя з партнером.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU