Коньяк – лікер богів у сучасних мегаполісах

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Справжній коньяк – це шляхетний напій, і отримати насолоду від нього можуть лише дійсно шляхетні люди, яким дано відчувати кожну нотку цього божественного напою.

Виробництво якісного алкоголю – справа дуже непроста. Щоб досягнути гарних результатів, треба присвятити їй багато часу й сил. Знання коньячного ремесла передається з покоління в покоління, вимагаючи наявності навичок та вмінь на межі з мистецтвом.

Здавна він вважається напоєм аристократів, який підкорює своїх шанувальників вишуканим смаком та неповторними пахощами. Історія його появи та рецептури оповиті серпанком таємничості та містики. Батьківщиною його вважається Франція, бо саме там було зроблено його вперше. Проте згодом до списку найвідоміших країн-виробників додалася й Грузія.

З чого виготовляють коньяк

На жаль, напої з певною кількістю етилового спирту, які пропонуються у сучасних магазинах, зазвичай не мають нічого спільного зі справжнім коньяком. В оригіналі він є різновидом виноградного бренді, під час виробництва якого використовується лише біле вино. Як не дивно, воно має бути максимально кислим та непридатним для споживання, адже саме такий стан дозволяє витримувати сировину в дубових бочках.

У свою чергу, вино виготовляють з винограду – обов’язково світлих сортів. При цьому до вибору ставляться дуже відповідально, адже ягода неодмінно має бути винною. Найбільш відомий сорт – Уні Блан. Найголовніше, за що його люблять виноградарі – так це за здатність рости практично у будь-якій місцевості і не вражатись різними виноградними хворобами. Окрім того, він дає дуже гарні врожаї і має високий рівень кислотності. Дуже часто винороби використовують цей вид ягоди для виробництва інших вин – щоб збалансувати надмірну солодкість продукту.

Окрім того, роблять коньяк і з інших сортів винограду – Коломбар і Фоль Бланш. Ідеальним вважається напій, де використано три види ягоди. Кожен сорт дає свою неповторну нотку, показуючи свій характер. У результаті з’являється напій з правильним балансом смаків та пахощів. Так, наприклад, Уні Блан забезпечує квітковий аромат і ледь трохи прянощів. Фоль Бланш дозволяє сформувати справжній коньячний букет з відтінками пахощів літа – липи та фіалок, який при багаторічній витримці буде лише збагачуватися. А Коломбар додасть потрібної різкості та міцності.

Дуже важливий період збору ягід для сировини. Робити це треба приблизно під кінець жовтня. Адже всі перераховані вище сорти характеризуються повільним дозріванням. На відміну від приготування звичайного вина, у процесі не використовують машину, яка подрібнює кісточки. Звичайно, що співвідношення кількості різного виноградного соку визначає сам виробник – від цього, власне, і залежить авторська рецептура.

bochky vynograd - Спосіб життя, Їжа - 50Plus

Як відбувається виробництво коньяку

Те, як роблять цей напій, не менш цікаво, ніж його історія. Процес потребує наявності спеціального посуду та чіткого дотримання рецепту. Окрім того, велика увага приділяється послідовності всіх етапів, які мають наступний вигляд:

  • вирощування та збирання винограду;
  • вичавлювання соку;
  • бродіння;
  • дистиляція;
  • витримка;
  • купаж.

Основа процесу – двохразова перегонка готового виноградного вина. Для того, щоб коньяк набув потрібного квіткового запаху, його обов’язково тримають протягом кількох років у дубових бочках. І саме цей етап є надзвичайно важливим для процесу виготовлення напою.

Від самої бочки напряму залежать всі смакові якості майбутнього коньяку. І не лише смак, а й запах і колір. Вона має бути обов’язково зроблена з дуба, оскільки ця деревина забезпечує всотування вином близько 2000 компонентів, які надають саме того неповторного смаку. Виготовляється посудина виключно з деревини, без застосування цвяхів.

Використовувати бочки можна повторно. Чим старішими вони будуть, тим темнішим стане напій. Стара посудина впливає також і на міцність коньяку, притому що вона має бути не вищою 40-45 градусів. Цікаво, що для захисту бочок від шкідників у винних підвалах спеціально розводять павуків, які оплітають їх своїм павутинням.

Для отримання гарного напою потрібно тримати вино не менше двох років. Деякі види утримують 80-100 років, причому що за цей час випаровується близько 3% вина від загальної кількості. Ці втрати винороби називають «долею ангелів».

Звертають увагу і на вологість у підвалі. ЇЇ потрібно утримувати на певному рівні, бо тільки тоді коньяк отримає всі свої шляхетні якості.

Як правильно вживати коньяк

Гарний старий коньяк вимагає до себе особливого ставлення, не терплячи поспіху та зневаги. При правильному підході шляхетний французький бренді потішить вас розкішною палітрою смаків та пахощів. Щоб отримати справжню насолоду від кожного ковтка, варто прислухатися до деяких порад:

  • ідеальною атмосферою для шляхетного бренді є спокійна обстановка або самота;
  • келих не варто наповнювати по вінця, максимально – на третину;
  • ковтки мають бути маленькими, бажано кожен з них затримувати в роті на декілька секунд – саме так можна відчути післясмак;
  • після спустошення келиха бажано вдихнути тонкі пахощі коньяку, які неодмінно залишаються.

Споживати напій рекомендовано у чистому вигляді – особливо, якщо мова йдеться про віскі з витримкою до 20 років. Старий коньяк бажано змішувати – з мінералкою, кавою, льодом, чаєм, соками або додавати його до коктейлів.

plyashka i kelyh konyaku - Спосіб життя, Їжа - 50Plus

Якою є користь коньяку?

Перш за все, він має потужну антисептичну та тонізуючу дію. Вживання його в певних дозах однозначно приносить користь для людського організму – головне, намагатися ним не зловживати. З іншими напоями коньяк може бути повноцінними ліками, а саме:

  • змішаний з гарячим чаєм, він стане профілактикою від застуди;
  • підігрітий з медом і лимоном – знизить температуру;
  • якщо його приймати з гарячим молоком, то можна вилікувати кашель і послабити бронхіт.

Він корисний як для здоров’я чоловіків, так і для жінок. За його допомоги можна добитися покращення стану шкіри та волосся, зняти спазми шлунка, нормалізувати роботу ЖКТ. При вживанні не більше 40 грамів коньяку щоденно стане краще працювати система судин і серця. Випита чарка на ніч дозволить побороти безсоння. Багато хто любить пити каву з коньяком для підвищення тонусу. Покращити імунітет та прибрати запальні процеси внутрішніх органів  допоможе домашня настоянка з коньяку на горобині.

kelyh z yagodamy - Спосіб життя, Їжа - 50Plus

Ми маємо цінувати те, що в наш час людині став доступним цей напій богів. І користуватись можливістю відчути себе десь на Парнасі, не вирушаючи у далеку Грецію. Головне – не зловживати, адже всі ліки у великій кількості – то отрута, що вже говорити про напій богів!))

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU