Масштабна праця команди Центру медичних та соціальних досліджень Університету Кастілья-Ла-Манча (Іспанія) показало: кроки, які ми робимо щодня, істотно знижують ризик можливої депресії. Причому більша кількість кроків на день пов’язана з меншою кількістю депресивних симптомів.
Нова робота іспанських учених являє собою метааналіз 33 досліджень, в яких взяли участь понад 96 000 дорослих добровольців.
Науковців особливо вразило те, що навіть незначне збільшення кількості кроків на день знижує ризик можливої депресії на 9 відсотків. Для істотного зниження достатньо лише 1000 додаткових кроків щодня, пише CNN.
«Заохочення людей до активності, незалежно від її типу або інтенсивності, є ефективною стратегією профілактики депресії», – сказав доктор Бруно Біццоцеро-Пероні, провідний автор дослідження.
Кармель Чой, клінічна психологиня та доцентка Гарвардської медичної школи, яка не брала участі в дослідженні, зауважила: «Зазвичай ми чуємо, що корисно проходити 10 000 кроків на день, але в цьому випадку, схоже, навіть 7 000 кроків допомагають покращити психічне здоров’я». «Кількість кроків – це гарний показник фізичної активності, що допомагає боротися з депресією», – додала науковця.
Де знайти мотивацію?
Багатьом людям складно знайти мотивацію для занять спортом. А якщо до цього додати ще й депресію, почати заняття ще складніше.
Постановка цілей та відстеження активності не завжди допомагають, вважає доктор Майкл Ноєтель, старший викладач Школи психології в Університеті Квінсленду (Австралія). На його думку, щоб знайти мотивацію, потрібно приєднатися до фітнес-групи, найняти тренера або попросити близьку людину піти з вами на прогулянку.
Незалежно від того, чи займаєтеся ви силовими тренуваннями або ж ходьбою, заняття має бути приємним.
Результати дослідження опублікував журнал JAMA Network Open.
Фото: pexels.com