Команда науковців з Університету Свонсі (Велика Британія) заявила, що захоплення пивом починається ще в утробі матері.
Замовлення чергового кухля пива у барі часто здається спонтанним рішенням. Однак нове дивовижне дослідження показало, що схильність до вживання спиртного формується ще до народження.
Як проходило дослідження?
Команда професора еволюційної біології Джона Меннінга виміряла безіменні та вказівні пальці 258 дорослих студентів – 89 чоловіків та 169 жінок. Також учені розпитали учасників про їхні звички у вживанні алкоголю. Результати фіксувалися у грамах алкоголю, споживаного протягом тижня.
Команда виходила з того, що всі люди піддаються впливу тестостерону в утробі матері, і що у всіх різний рівень чоловічих та жіночих статевих гормонів.
Згідно з результатами дослідження, що більше тестостерону (чоловічого статевого гормону) впливає на нас у материнській утробі, то більше алкоголю ми п’ємо у дорослому віці. Тим часом довжина пальців є показником того, яка кількість тестостерону вплинула на нас до народження, а отже, наскільки ми «мужні».
Кілька слів про теорію професора Меннінга
У наукових колах професор Джон Меннінг відомий своєю роботою про співвідношення 2D:4D – довжини другого, вказівного, та четвертого, безіменного, пальців. Учений вважає: якщо безіменний палець довший за вказівний, це означає, що людина піддавалася більшому впливу тестостерону в утробі матері. А якщо вказівний палець довший за безіменний, на неї більшою мірою вплинув естроген (жіночий статевий гормон).
Співвідношення 2D:4D є біомаркером балансу між тестостероном та естрогеном плоду. Якщо поділити довжину вказівного пальця на довжину безіменного, можна отримати показник тестостерону, отриманого в утробі матері. Що нижчим буде цей показник, то більше чоловічих властивостей притаманні людині. І навпаки, вищий показник свідчить про більшу жіночність, розповіло видання Daily Mail.
Про що повідомили дослідники?
Команда переконалася, що зв’язок між вживанням алкоголю та низьким співвідношенням пальців був найбільш виражений у чоловіків з довгими безіменними пальцями на правій руці.
При цьому причина цього зв’язку остаточно незрозуміла. На думку професора Меннінга, підвищений рівень тестостерону в організмі підвищує толерантність до алкоголю через те, що він всмоктується у кров меншою мірою.
«Ферменти у чоловічих шлунках можуть знизити всмоктування алкоголю у кров на 30 відсотків, тоді як у жінок він всмоктується у більшій кількості», – зазначив керівник роботи.
Команда зауважила, що в дослідженні взяли участь лише студенти, які можуть бути досить специфічною вибіркою з огляду на звички вживання алкоголю.
Результати дослідження опублікувало видання American Journal of Human Biology.
Що ще відомо науковцям про таку дивну кореляцію?
Раніше дослідники з Університету Свонсі виявили, що в дітей, які народилися від матерів з високим доходом, безіменні пальці довші.
«У матерів з високим доходом може спостерігатися підвищений рівень тестостерону (порівняно з естрогеном) на ранніх термінах вагітності, що призводить до маскулінізації їхніх дітей чоловічої та жіночої статі. І навпаки, у жінок з низьким доходом може спостерігатися низький рівень тестостерону, що спричинить фемінізацію їхніх дітей обох статей», – заявив тоді професор Меннінг.
Дослідження Віденського університету, що проводилося у 2021 році, показало: жінки, в яких безіменний палець довший за вказівний (що свідчить про істотний пренатальний вплив тестостерону), мають сильніші руки.
А скандинавські науковці виявили: голодні люди, в яких безіменні пальці довші за вказівні, найчастіше замовляють типову «чоловічу» їжу: віддають перевагу стейку, а не салату.
Фото: pixabay.com