Меломани з листочками: рослини ростуть краще, коли слухають музику

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Виявляється, якщо вирощувати рослини під музику, вони даватимуть значно більші врожаї. Це показало нещодавнє дослідження команди Тяньцзінського педагогічного університету, що стало новим поштовхом для розвитку так званого акустичного землеробства.

Експерименти науковців засвідчали, що рослини, які слухають музику, вирощують на 10 відсотків більше листя. При цьому вони ефективніше засвоюють сонячну енергію та виробляють більше їжі, розповіло видання Daily Mail.

Як проходив експеримент

У телеінтерв’ю 1986 року король Чарльз (тоді він ще був принцом) зізнався, що подекуди розмовляє зі своїми рослинами. Мовляв, вони його уважно слухають та відгукуються на його слова. Тоді це зізнання дехто сприйняв зі скепсисом, проте сьогодні вони вже не видаються такими дивними.

Адже рослини справді реагують на звуки. Зокрема, на музику, що активізує фотосинтез та їхній розвиток.

Під час дослідження команда періодично програвала пісню The Purple Butterfly швейцарського гурту Bandari звичайному ставковому бур’янові – рясці. Її використовують як цінний білково-вітамінний корм для тварин.

Рослини слухали пісню по п’ять годин на день за гучності 60-70 децибелів (це рівень звуку звичайної розмови). За тиждень дослідники порівняли ряску, для якої грала музика, з іншою партією цієї рослини, що під час експерименту перебувала в тиші. З’ясувалося, що музика справила неабиякий ефект на ріст ряски.

На п’ятий день дослідження швидкість росту листочків у рослин-меломанів була майже на 10 відсотків вищою, ніж у «тихої» партії. А рівень білка в них збільшився на 60 відсотків. Вони також ефективніше споживали сонячне світло та виробляли більше їжі, написала команда у звітній статті для журналу Plant Signaling And Behavior. Як повідомили дослідники, звукові вібрації від музики змінили роботу 1296 генів рослин, зокрема тих, що беруть участь у фотосинтезі та гормональному контролі. «Наші результати показали, що музика поліпшила спроможність рослин використовувати світлову енергію», – заявила команда.

Ці результати, за словами вчених, виявилися такими разючими, що можуть прокласти шлях до нового методу акустичного землеробства. Проте науковцям поки що не ясно, чому музика має такий вплив на рослини. Для кращого розуміння цих процесів знадобляться нові дослідження.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU