Мікропластик потрапляє в мозок з шаленою швидкістю: науковці шокують

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міжнародна команда вчених з’ясувала, що мікропластик проникає в мозок вже за дві години після потрапляння всередину організму. Науковці з Медичного університету Відня (Австрія) та Коледжу Вассара (США) довели, що для небезпечних частинок немає жодних кордонів.

Раніше вчені вважали, що мікрочастинки пластика не спроможні подолати так званий гематоенцефалічний бар’єр, що надійно захищає центральну нервову систему. Та, як виявилося, всюдисущим часточкам, що серйозно шкодять екосистемі планети, й це під силу.

Вони становлять ще більшу загрозу для нашого здоров’я, ніж вважалося раніше. Щойно пластик досягає мозку, він може спричинити запалення та завадити роботі нейронів. А це, ймовірно, призведе до розвитку багатьох неврологічних або навіть нейродегенеративних захворювань. Таких як хвороба Альцгеймера або Паркінсона, зауважив доктор Лукас Кеннер, провідний автор дослідження.

Про що дізналися вчені

Під час свого дослідження науковці аналізували дані щодо проникнення частинок пластика разом з їжею в тіло шести мишей.

Науковців цікавило: чи може мікропластик долати гематоенцефалічний бар’єр у мишей. У них теж є такий захисний механізм із кровоносних судин і тканин, що захищає мозок від шкідливих речовин.

Зрештою, дослідження показало, що крихітним часточкам мікропластику розмір яких не перевищує 0,001 мм, вдалося проникнути в мозок мишей лише за дві години. Про деталі своєї роботи доктор Лукас Кеннер та його колеги розповіли у статті для журналу Nanomaterials.

Коротко про мікропластик

Мікропластиком називають дрібні частинки синтетичних полімерів розміром менш як п’ять міліметрів. Вони надзвичайно поширені й дуже небезпечні для здоров’я людини та екології планети.

Ці частинки зустрічаються в харчових продуктах, упаковках і воді, що продається в пластикових пляшках. Їх також можна знайти в кухонному приладді, зокрема, в посуді з антипригарним покриттям. А також в одязі, іграшках та інших предметах домашнього вжитку, розповіло видання Daily Mail.

Мікропластик є навіть в органах зародків, що розвиваються в материнській утробі, і в молоці матері. Згідно зі звітом Університету Міннесоти (США), мікропластик міститься приблизно у 80 відсотках світових запасів водопровідної води.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU