Для людей, одержимих соціальними мережами, телефон є чи не найважливішим життєвим пріоритетом. Однак дослідники рекомендують забути про цей пріоритет на час зимових трапез.
Утім, це стосується не лише найближчих свят, але й будь-яких колективних посиденьок за їжею.
Чому вчені б’ють на сполох?
Доктор Гарет Най, старший викладач кафедри фізіології в Честерському університеті (Велика Британія), попередив: телефон може бути розсадником шкідливих мікробів, які врешті потраплять на стіл з їжею.
Небезпеки походять передусім від бактерій, які можуть спричинити численні проблеми: від харчових отруєнь до шкірних інфекцій. Людям з ослабленою імунною системою загрожують не лише шлунково-кишкові розлади, як-от діарея та блювання, сказав доктор Най. У них може навіть розвинутися сепсис або пневмонія.
Про які бактерії йдеться?
Медичні працівники, навіть якщо вони не перебувають у клініці, можуть бути переносниками цілого ряду бактерій, зазначив експерт. Найпоширенішими з них є Pseudomonas aeruginosa (що відповідає за серйозні респіраторні або шкірні інфекції) та Acinetobacter baumannii (що може призвести до менінгіту).
Що стосується непрацівників сфери охорони здоров’я, то вони передусім є переносниками бактерій на своїх телефонах, найпоширеніші з них – грампозитивні спорові бактерії. Вони, за словами дослідника, пов’язані з харчовими отруєннями та іншими проблемами шлунково-кишкового тракту.
А ще «майже на всіх поверхнях телефонів живуть небезпечні бактерії E. coli та фекальні стрептококи».
Що робити?
Передусім доктор Най порадив тримати смартфон якомога далі від обіднього столу. Та якщо ви не в змозі обходитися без нього, слід дотримуватися певних правил.
За словами доктора Ная, хоч як банально це звучить, але ці бактерії зазвичай потрапляють на смартфони через наші руки.
«Щодня наші руки торкаються близько 150 різних предметів, а якщо ви, наприклад, їздите на роботу, то й більше», – повідомив він. Кожна з цих поверхонь може спричинити зараження більш небезпечними бактеріями.
Наступним місцем, якого зазвичай торкаються руки, є екран телефону.
Бактерії потрапляють на наші руки під час походів до туалету, а потім переселяються на наші телефони. Тож не слід дивуватися, що бактерії природним чином поширюються за обіднім столом.
Телефон, як і руки, потрібно мити
Експерти радять не лише регулярно мити руки, але й чистити смартфон. Передусім його потрібно відключити від мережі.
Потім слід зняти чохол з телефону, промити його гарячою мильною водою, після чого дати йому повністю висохнути, розповіло видання Daily Mail. Варто використовувати спеціалізований засіб для чищення, щоб не залишати незмивних слідів, особливо якщо чохол виготовлений з натуральної шкіри або екошкіри.
Далі треба протерти зовнішню поверхню телефону тканиною без ворсу, видаляючи пил і сміття. І вже потім дерев’яною зубочисткою слід вичистити пил та бруд із портів телефону.
Зрештою потрібно протерти зовнішню поверхню телефону серветкою, змоченою 70-відсотковим ізопропіловим спиртом, або тканиною, трохи змоченою гарячою мильною водою. При цьому необхідно стежити, щоб рідкі засоби не потрапляли в порти.
Також важливо регулярно мити руки, щоб уникнути поширення мікробів.
Доктор Гарет Най стверджує: «Ретельної гігієни рук та щоденної дезінфекції телефону має бути достатньо для запобігання більшості інфекцій».
Фото: pexels.com