Мода строката і хитра: в Італії винайшли трикотаж, що дурить системи розпізнавання облич

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Туринський стартап Capable створив лінійку одягу Manifesto Collection, що обманює технології розпізнавання осіб. Трикотаж зі строкатим забарвленням віртуозно ошукує штучний інтелект, що має ідентифікувати особистість.

Людина, вдягнена в ці яскраві речі, сприймається системами розпізнавання як зебра, собака або жираф.

cholovik u yaskravomu sveteri - Наука&Техніка, Мода - 50Plus

Захист, надійніший за грим або маски

Засновниці модного дому Capable – Рашель Дідеро та Федеріка Бусані – створили свою особливу колекцію після дев’яти місяців досліджень. За цей час винахідниці вивчили численні візерунки, матеріали та в’язальні машини, розповіло видання Dezeen. Ноу-хау тестували за допомогою нейромережі YOLO, що є найшвидшою системою ідентифікації об’єктів у режимі реального часу.

Зрештою, народилася лінія одягу Manifesto Collection з високоякісної єгипетської бавовни: джемпери, футболки, штани та сукні. До слова, ці екстравагантні практичні речі не потребують прасування.

Автори інноваційної технології стверджують, що такий одяг захищає біометричні дані надійніше за грим або маски. Вдягаючи його, зовсім не потрібно закривати обличчя.

Увага: барвиста кофтинка, зв’язана бабусиними руками, таких захисних властивостей не має. Алгоритм із приховування облич від розпізнавання вбудований в текстуру матеріалу: яскраві візерунки Manifesto Collection розроблені таким чином, щоб видавати людину за тварину.

divchyna i hlopecz u trykotazhnomu vbranni - Наука&Техніка, Мода - 50Plus

Результати дослідження стали основою дисертаційної роботи Рашель Дідеро. На її думку, нова лінія одягу  повинна спричинити в суспільстві дискусію про неетичність використання камер розпізнавання облич.

Manifesto Collection має підвищити обізнаність сучасників щодо права на конфіденційність біометричних даних. За словами Дідеро, проблема неправомірного використання систем біометричного розпізнавання актуальна для більшості населення Землі.

Винахідниці з бренду Capable – не перші, хто подбав про захист особистості від технологій розпізнавання. 2019 року польська дизайнерка Єва Новак створила маску з латуні, що робить обличчя невпізнаваним для камер спостереження. А роком пізніше Сара Саллам, дизайнерка з Брукліна, представила колекцію прикрас та аксесуарів, що захищають від цифрового стеження.

Фото: capable.design

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU