Крім вітамінів А, Е, С, у курячій печінці містяться вітаміни групи В та поліненасичені жирні кислоти, а також натуральний антидепресант триптофан, фосфор, цинк, кальцій, калій, натрій, мідь, залізо та селен. Завдяки такому мікроелементному складу, цей субпродукт покращує настрій, зміцнює нервову систему, оздоровлює серце та судини, зберігає здоров’я кісток і зубів. А гриби містять унікальну рослинну амінокислоту ерготіонеїн — потужний антиоксидант, що уповільнює старіння. Грибний компонент хітин активізує «лінивий» кишківник та усуває вікові запори, грибні пребіотики бета-глюкани оздоровлюють кишкову мікрофлору, грибний цукор трегалоза запобігає атеросклерозу та жировому гепатозу. Гриби в регулярному меню налагоджують вуглеводний обмін, запобігають цукровому діабету, знижують ризик старечої деменції і навіть борються із «запахом старості», спричиненим перекисним окисленням жирів. Тож готуємо корисну страву — паштет із грибів і печінки.
Інгредієнти: куряча печінка — 500 г, печериці або лісові гриби — 100 г, яйця — 4 шт., батон — 100 г, молоко — 100 мл, вершкове масло — 30 г, цибуля — 2 шт., морква — 1 шт., соняшникова олія — для смаження, мускатний горіх — щіпка, сіль та перець — на смак.
Підсмажуємо на соняшниковій олії порізані гриби, моркву та цибулю. Замочуємо в молоці батон (не віджимаємо), розтоплюємо вершкове масло. Укладаємо все в чашу кухонного комбайна або блендер разом із вимитою печінкою. Подрібнюємо та виливаємо у застелену пергаментом форму для випікання. Накриваємо зверху фольгою та запікаємо паштет у духовці 180°C. Через 30 хвилин знімаємо фольгу і випікаємо ще стільки ж: загалом —годину.
Лайфхак
Щоб паштет легко й акуратно різався, його потрібно вийняти з духовки відразу після приготування, залишити остигати у формі і потім остудити в холодильнику впродовж 12 годин.