Футуристичний термінал охопить площу 270 тис. квадратних метрів в аеропорту «Лунцзя», що в місті Чанчунь (провінція Цзілінь) на північному сході країни. Функціональний, затишний та озеленений аеровокзал у вигляді гігантського пера прийматиме щороку близько 22 мільйонів пасажирів.
Архітектурно-дизайнерська компанія MAD Architects (Пекін) оприлюднила проєкт, який вже здобув свої перші призи на міжнародних конкурсах. Очолює компанію відомий архітектор Ма Яньсун, що постійно дивує світ своїми космічними концептами.
Проєкт термінала компанія розробила у співпраці з Китайським інститутом планування та проєктування аеропортів та Пекінським інститутом архітектурного дизайну.
Що такого особливого в новому терміналі
За задумом MAD Architects, споруда нового терміналу запропонує гостям Чанчуня спокійну та затишну атмосферу: як зовні, так і всередині.
Передусім мандрівників має вразити оригінальна віялоподібна форма споруди. З повітря вона нагадує монументальне перо і є такою собі алюзією на білокрилі літаки, що легко підносяться в небо.
Наближаючись до термінала, мандрівники опиняються в оточенні пишної природи – лісів, озер, луків та пагорбів. Усередині на гостей чекає так званий «сад холодної зони», що відображає природне середовище цього регіону з притаманними йому деревами, ґрунтами й водоймами.
Архітектори спроєктували новий аеровокзал таким чином, щоб він органічно з’єднувався з двома іншими терміналами. На посадку пасажири потраплятимуть через 54 виходи, повідомило видання Designboom. Також передбачені прямі виходи на станцію метро, до автостоянки та високошвидкісної залізниці.
Дах термінала дає змогу наповнювати приміщення з багатою рослинністю природним світлом. Екологічна дерев’яна стеля з величезними мансардними вікнами гармонійно вписується в динамічний інтер’єр.
Як зазначила команда проєктувальників, зелений дизайн термінала є відповіддю на вічну потребу людини у спілкуванні з людьми та рослинами. Воно відбувається в конструкції, такий легкій, як пір’їнка, що плаває у повітрі.
Фото: © MAD Architects | @madarchitects