На місці можливого поховання Клеопатри знайшли її ймовірне зображення

Міжнародна команда археологів виявила в місті-храмі Тапосіріс Магна (Єгипет) скульптуру жінки. Вчені вважають, що він зображує Клеопатру.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники під орудою домініканської археологині Кетлін Мартінес, яка протягом 20 років шукала поховання Клеопатри, заявили, що зробила значне відкриття.

Команда вважає, що цариця знайшла свій останній притулок саме у храмовому місті Тапосіріс Магна. Воно розташоване неподалік Александрії, розповіло видання Daily Mail.

стародавнє місто в Єгипті

Науковці виявили білу мармурову голову статуї, на якій, як вони припускають, можна побачити правдиве обличчя Клеопатри, що правила Єгиптом від 51 до 30 року до нашої ери. Скульптура зображує жінку з маленьким носом, пухкими губами і волоссям, заплетеним навколо голови. Тобто цей образ зовсім не схожий на той, до якого всі звикли.

голова статуї

Пані Мартінес та її команда також розкопали 337 монет з портретом Клеопатри, а ще кераміку, масляні лампи, статуетки та інші артефакти.
Чималу увагу дослідників привернув просторий цвинтар із 20 поховальними камерами та гробниця із трьома камерами.

стародавня монета

Кетлін Мартінес роками вважала, що гробниця цариці схована десь серед руїн храму, які розташовані над довжелезним туннелем. Археологиня припускає, що тіло Клеопатри вивезли з палацу через тунель та поховали в секретному місці.

артефакти з розкопок

Без критики не обійшлося

Проте інші археологи стверджують, що це скульптурне зображення – аж ніяк не Клеопатри, а іншої вельможної особи.

Опоненти Кетілн Мартінес також розкритикували її теорію стосовно місця гробниці Клеопатри, запевняючи, що царицю все-таки поховали в Александрії, а не поблизу неї.

Міністерство туризму та старожитностей Єгипту заявило, що в будь-якому разі відкриття в Тапосіріс Магні має неабияке значення для історії.

Крім можливої ​​статуї Клеопатри, Мартінес та її команда також виявили вапнякове погруддя фараона, прикрашене немесом – церемоніальним головним убором правителів.

Аналіз керамічних фрагментів, знайдених під час розкопок, підтвердив, що будівництво міста-храму Тапосіріс Магна датується першим століттям до нашої ери.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU