На Землі живе на мільярди більше людей, ніж свідчить статистика

Учені з Університету Аалто (Фінляндія) поділилися революційним відкриттям: на нашій планеті мешкає значно більше людей, ніж вважається.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

У березні 2025 року кількість населення Землі сягнула 8,21 мільярда людей. Проте фінські науковці стверджують, що наша «блакитна кулька» насправді є значно густонаселенішою, ніж ми думали.

Нове дослідження показало, що статистика дуже недооцінює кількість населення сільської місцевості. Вчені звинувачують в цьому так званий метод сітки, який зазвичай використовується для підрахунку людей. Ідея методу проста: розбити територію на квадрати та оцінити чисельність населення в кожному квадраті на основі даних перепису.

Однак, за словами вчених, оскільки ці оцінки здебільшого калібрувалися в міських умовах, неточності підрахунків у сільській місцевості залишалися непоміченими.

Про що повідомили вчені?

У сільських регіонах проживає 43 відсотки населення світу. І якщо розрахунки дослідників правильні, то кількість людей, які не були враховані статистикою, може потенційно сягати мільярдів.

«Ми першими надали докази того, що значна частина сільських жителів може бути відсутньою у глобальних наборах даних про населення. Ми були здивовані, виявивши, що фактична чисельність населення, яке живе в сільській місцевості, значно вища, ніж показують світові дані. Залежно від набору даних, чисельність сільського населення недооцінена на 53–84 відсотки», – наголосив доктор Йозіас Ланг-Ріттер, співавтор дослідження.

Команда проаналізувала інформацію про чисельність населення за 1975–2010 роки, вивчивши вплив робіт з будівництва гребель на переміщення людей. Це – сценарій, для якого зазвичай є дані, що перевіряються на місцях, розповіло видання Science Alert.

Мапа з кількістю людей

Проаналізувавши статистичні відомості про 307 проєктів будівництва гребель у 35 країнах, дослідники порівняли офіційну кількість переміщених осіб у цих районах з кількістю людей, які, ймовірно, там перебувають, згідно з п’ятьма різними основними наборами даних про населення.

Дослідники стверджують, що істотна розбіжність між оцінками чисельності населення і фактичним числом людей, що переселилися в той чи інший район, зрештою пояснюється тим, що для сільських районів характерна наявність менш докладних даних. Зокрема тих, що стосуються перепису населення, охорони здоров’я та інфраструктури.

«Результати вражають, оскільки цими наборами даних послуговувалися тисячі досліджень, вони широко використовувалися для прийняття рішень, проте їхню точність не піддавали систематичній оцінці», – сказав доктор Ланг-Ріттер.

Проте не всі вчені поділяють думку фінських колег. Деякі науковці, які не брали участь в дослідженні, стверджують, що покращення якості супутникових знімків та збору даних зменшує ці розбіжності.

Та навіть якщо помилка підрахунку справді є не такою великою, все одно може йтися про похибку, що охоплює сотні мільйонів людей.

Оцінки кількості населення мають вирішальне значення в багатьох аспектах життя: від надання державних послуг до оцінювання наслідків зміни клімату. Тож команда, яка стоїть за новим дослідженням, вважає за необхідне краще відстежувати чисельність населення сільських районів. Адже не можна, щоб люди залишалися поза увагою, можливо, не маючи доступу до життєво важливих ресурсів.

Результати дослідження опублікував журнал Nature Communications.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU