Наномедики розробили унікальну систему дистанційного управління свідомістю

Інноваційна технологія, розроблена у Південній Кореї, може пробуджувати материнський інстинкт та контролювати апетит: перевірено на мишах.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники Корейського інституту фундаментальних наук (IBS) заявили, що вони створили першу у світі систему дистанційного управління свідомістю. Вона керує мозком на відстані за допомогою магнітних полів. Технологію планують використовувати для неінвазивних медичних процедур, повідомило видання Daily Mail.

Науковці назвали свій винахід Nano-MIND. Що означає «Наномагнітогенетичний інтерфейс для нейродинаміки».
Нововведенням команди IBS стало генетичне створення спеціалізованих наноматеріалів, дію яких у нейронах мозку можна налаштовувати дистанційно за допомогою ретельно підібраних магнітних полів. Метод, офіційно названий магнітомеханічною генетикою (ММГ), використовувався вченими при розробці технології модуляції мозку.

Команда успішно протестувала обладнання на мишах. Під час тестування вчені намагалися пробудити материнський інстинкт в піддослідних гризунів, а також контролювати їхній апетит.

Як проходило дослідження

До своїх експериментів учені залучили спеціально вирощених, генетично модифікованих лабораторних мишей. У них більшою мірою розвинулися магнітно-чутливі іонні канали, які діють в їхніх нейронах як брами, допомагаючи певним молекулам і атомам проникати в них у певний час та з певною швидкістю.

У ході групового тесту на материнські інстинкти стимуляція ММГ деяких самок лабораторних щурів спонукала їх швидше знаходити своїх загублених дитинчат у лабіринті. Самки гризунів, стимульовані Nano-MIND, наближалися до малюків в середньому на 16 секунд швидше та стрімко підбирали їх.

Команда також провела двотижневий експеримент з контрольною та експериментальною групами мишей, щоб з’ясувати, як ці генетично модифіковані тварини будуть реагувати на магнітні імпульси Nano-MIND, що спонукатимуть їх їсти більше або менше. Як виявилося, технологія легко змушувала їх або переїдати, або недоїдати.
В експерименті, в якому сигнал ММГ спонукав мишей їсти більше, маса їхнього тіла збільшилася в середньому на 7,5 грама, тобто приблизно на 18 відсотків. А коли групу гризунів піддали впливу магнітних полів, спрямованих на зниження апетиту, кожен гризун втратив 10 відсотків ваги: близько 4,3 г.

експеримент на мишах

Що з цього приводу думають автори розробки та експерти?

«Це перша у світі технологія, що дає змогу вільно керувати певними областями мозку за допомогою магнітних полів», – заявив професор Чон Джин Ву, директор Центру наномедицини в IBS, котрий стояв біля витоків нового проєкту.

На його думку, нове обладнання використовуватиметься у різних галузях охорони здоров’я, де воно є вкрай необхідним.

«Ми очікуємо, що систему широко застосовуватимуть в дослідженнях щодо розуміння функцій мозку, складних штучних нейронних мереж, технологій двостороннього інтерфейсу мозок-комп’ютер і нових методів лікування неврологічних розладів», – вважає професор.

Однак, попри науково-фантастичний характер дистанційного управління свідомістю, експерти в галузі охорони здоров’я зазначають, що магнітні поля успішно використовуються в медичних цілях уже кілька десятиліть.
«Концепція використання магнітних полів для управління біологічними системами нині добре відома», – прокоментував нове дослідження доктор Фелікс Лерой, старший науковий співробітник Інституту неврології Іспанії.

У своїй статті про інновацію Nano-MIND, що передбачала генну модифікацію в мишей, доктор Лерой застеріг розробників технології від надто поспішних її випробувань на людях.
Результати дослідження опублікував журнал Nature Nanotechnology.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU