NASA показало дизайн послання-платівки для інопланетян

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Послання для позаземних цивілізацій містить багаторівневу інформацію, й зокрема, 2,6 мільйона імен на кремнієвому мікрочипі. Їх залишили на сайті Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (НАСА, NASA) всі охочі, що взяли участь у кампанії «Послання у пляшці».

Лабораторія реактивного руху НАСА повідомила, що корабель Europa Clipper стартує 10 жовтня. Пролетівши 2,6 млрд кілометрів, він дістанеться орбіти Юпітера 2030 року та здійснить 49 близьких обльотів Європи.

А що на платівці? 

Металева табличка розміром 18 на 28 сантиметрів вироблена з танталу. З обох сторін платівка прикрашена графічними елементами.

Окрім мікрочипа з іменами, також в основі артефакту – гравюра з рукописним написом відомої американської поетеси Ади Лімон: «Похвала таємниці: поема для Європи».

На зовнішній панелі платівки науковці розмістили зібрані лінгвістами звукові хвилі що транслюють слово «вода» 103 мовами Землі. Аудіофайли були перетворені на форми сигналів (візуальні образи звукових хвиль) та вигравіювані на пластині. У такий спосіб команда проєкту підкреслила одну з ключових його цілей – пошук величезного океану, що може ховатися під льодовим покровом Європи.

У дусі «Золотої платівки» космічного корабля «Вояджер», яка несе звуки та зображення, що передають багатство та різноманітність життя на Землі, багатошарове повідомлення на Europa Clipper пропонує яскраве знайомство з нашою планетою.

«Послання про зв’язок через воду, необхідну всім формам життя, чудово ілюструє зв’язок Землі з цим загадковим океанським світом, який ми збираємося досліджувати», – зазначила Лорі Глейз, директорка відділу планетарних наук у штаб-квартирі NASA (Вашингтон).

Оскільки пошук придатних для життя умов займає центральне місце в місії, на внутрішній стороні платівки також вигравіювано рівняння Дрейка. Йдеться про математичну формулу для потенційного підрахунку позаземних цивілізацій, яку астроном Френк Дрейк розробив 1961 року. Відтоді це рівняння надихало і спрямовувало дослідження в астробіології та суміжних галузях.

Крім того, малюнок на внутрішній стороні пластини міститиме посилання на радіочастоти, які вважаються придатними для міжзоряного зв’язку. Ці частоти відповідають радіохвилям, що випромінюються в космосі компонентами води та відомі астрономам як «водяна діра». На платівці вони зображені як лінії радіовипромінювання.

Урешті, послання містить портрет одного із засновників планетарної науки – Рональда Грилі. Його розробки стосовно місії на Європу два десятиліття тому заклали основу для цьогорічного польоту Europa Clipper.

«Ми вклали багато думок і натхнення в цю конструкцію пластини, як і в саму місію», – повідомив науковий співробітник проєкту Роберт Паппалардо з Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії.

Трохи про місію

Основна наукова мета Europa Clipper – визначити, чи є під крижаним супутником Юпітера місця, де могло б підтримуватися життя. Ключові цілі місії такі: визначити товщину крижаної оболонки Європи та дослідити її взаємодію з океаном під нею, а також вивчити геологію супутника Юпітера та його можливості щодо підтримування життя. Детальне дослідження Європи під час місії допоможе вченим краще зрозуміти астробіологічний потенціал заселених світів за межами нашої планети.

Щоб роздивитися послання та послухати аудіозаписи на ньому, потрібно перейти за посиланням: go.nasa.gov/MakeWaves.

Фото: NASA/JPL-Caltech 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU