Низький соціальний статус та скрута спричиняють раннє слабоумство

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда з Хуачжунського університету науки та технологій з’ясувала, що люди з нестатусних родин утричі частіше наражаються на ризик раннього розвитку деменції. Тобто у віці до 65 років.

Дослідники використали дані Біобанку Великої Британії стосовно більш ніж 440 тисяч учасників віком від 37 до 73 років. Команду цікавив зв’язок соціально-економічного статусу з раннім розвитком недоумкуватості. У ході дослідження вчені охопили дані за період з 2007 по 2010 рік, а потім – за  2022 р.

Науковці ретельно вивчили відомості про сімейні статки добровольців, їхню освіту та статус працевлаштування, розповіло видання The Guardian. Також команда враховувала спосіб життя учасників, що оцінюється за такими критеріями як куріння, вживання алкоголю, фізична активність та харчування.

Результати показали, що особам найнижчого соціально-економічного статусу загрожував утричі вищий ризик розвитку ранньої деменції, порівняно з їхніми однолітками, що перебували на вищій сходинці соціуму.

Злидні є підґрунтям для ранньої деменціїЦікаво, що лише 12 відсотків випадків раннього слабоумства серед досліджуваної категорії були зумовлені нездоровим способом життя. Тобто решта людей низького соціально-економічного статусу, які ведуть здоровіший спосіб життя, все одно піддаються ризику ранньої недоумкуватості.

Причому прихильники нездорового способу життя мають на 440 відсотків вищий ризик розвитку ранньої деменції проти людей із вищого соціально-економічного прошарку, що виступають за здоровий спосіб життя.

Автори дослідження заявили, що ця робота була однією з перших, що вивчала кореляцію між соціально-економічним статусом, здоровим способом життя та раннім слабоумством.

Як зауважили вчені, дослідження продемонструвало зв’язок між раннім початком деменції та соціально-економічним статусом, однак воно було обмеженим щодо етнічного розмаїття. Оскільки понад 85 відсотків учасників були вихідцями з Європи.

Висновки з дослідження опублікував журнал Lancet Healthy Longevity.

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU