Осінній «головняк»: дієві рецепти від сезонної мігрені

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міжсезоння є періодом традиційних запаморочень та головного болю. Якщо ваші судини болісно реагують на свинцеве небо, перепади атмосферного тиску та різку зміну погоди, спробуйте засоби, перевірені на практиці.

Пальці-цілителі

Насамперед зніміть капелюха, аби нічого не заважало нормальній циркуляції крові по судинах мозку, та покажіть мігрені… середнього пальця. Круговими натисканнями масажуйте ним лоб по умовній лінії від брів до волосся, через голову до склепіння черепа. Болючим точкам приділіть особливої уваги. П’ятихвилинний масаж із таким же інтервалом здатний полегшити стан вже за чверть години.

Самі пальці при різкому головному болю теж потребують масажу. Починати треба з інтенсивного розминання великого пальця, потім вказівного і так по черзі переходьте до мізинця. Спочатку розімніть пальці на одній руці, потім на іншій. При цьому тиск важливо робити на верхню частину фаланг біля нігтів.

На наших руках, виявляється, є дві табакерки. Знаходяться вони із зовнішнього боку долонь під великим пальцем: саме на цю частину руки раніше клали нюхальний тютюн. Потрібне місце біля основи великого пальця стає помітним, якщо цей палець максимально відстовбурчити і зігнути. Тоді «анатомічна табакерка» проявляється як улоговина між довгим м’язом і натягнутими сухожиллями. Відведіть убік великий палець на одній руці, а таким самим пальцем іншої руки натискайте на поглиблення. Стимулюйте цю точку, поки головний біль не вщухне.

Масаж від головного болю

Показаний від головного болю також точковий масаж скронь, перенісся та ямочок біля зовнішніх куточків очей. Кожну область потрібно масажувати протягом хвилини. Ефекту буде досягнуто дуже швидко.

Випити та прилягти

При головному болю завжди краще лежати, ніж стояти. Допоможе і холодний компрес на лоб та скроні.

Якщо під рукою немає пігулок, випийте воду без них. Рідина не має бути холодною чи гарячою. Склянка кімнатної температури зробить кров більш рідкою і тим самим зніме спазм судин.

Натомість від спиртних напоїв та сигарет під час магнітних бур та різкої зміни погоди варто відмовитися. Не слід добивати організм токсинами.

Мігрень

Метеозалежним людям треба зміцнювати серцево-судинну та нервову систему. Перевіреним засобом від метеозалежності є темний виноград. Рослинний пігмент меланін, що міститься в його шкірці, полегшує адаптацію до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Якщо голова болить через хвилювання та стрес, замочіть з вечора в холодній воді ложку родзинок і вранці випийте цю настоянку натщесерце. Таке питво стимулює серцевий м’яз.

Правильні продукти

При схильності до «погодного» головного болю лікарі радять знизити навантаження на органи травлення. Залишіть у сезонному раціоні лише рослинну їжу, нежирне м’ясо та кисломолочні продукти. Їжа від головного болю – цільнозерновий хліб, овочі, салат. Волокна, що містяться в «грубій» їжі, діють на організм як щітка.

Зі зняттям ниючого головного болю впорається капустяне листя. Його можна не тільки з’їсти, а й покласти внутрішньою стороною на маківку або прикласти до скронь. Із цим завданням впораються також половинки лимона. А у буряковому соку рекомендується намочити ватяні диски та прикласти до вух.

Аби не страждати на мігрені, долучайте до раціону яйця, сою, пивні дріжджі, зернові культури, арахіс, печінку та рибу. Мозку потрібен лецитин, а судинам – колаген. Звикайте пити чай із лимоном та вживати вітамін С: це збереже пружність судин на довгі роки.

Налягайте на чорницю, оливкову олію, волоські горіхи та квасолю: вони знижують концентрацію «поганого» холестерину. А рівень «хорошого» холестерину в крові підвищать заняття танцями, аеробікою чи плаванням. Осінь – не завада для рухової активності.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU