Психологи мають пояснення, чому тіло людини реагує на погані новини погіршенням не лише психологічного, але й фізичного здоров’я. На думку експертів, це пов’язано з еволюційною реакцією людського організму на подолання серйозної небезпеки.
Погані новини запускають процеси змін в організмі
Коли виявляється, що трапилося щось недобре, організм ніби вмикає режим «борись або втікай». На нейробіологічному рівні цим керує так звана симпатична нервова система. Саме вона надсилає команди від спинного мозку до основних органів тіла, включаючи серце та кишківник, та таким чином готує людину до боротьби або втечі при виникненні небезпеки.
Ключовою частиною реакції «борись або втікай» є припинення травлення, щоб кровообіг і енергія могли спрямовуватися до м’язів кінцівок. У деяких людей цей раптовий вплив може проявлятися у вигляді нудоти, блювання або діареї. Коротко кажучи, погані новини спонукають організм людини відчувати загрозу, а тіло у відповідь на це запускає режим виживання.
Симпатична нервова система знаходиться у постійному протистоянні з парасимпатичною, яка більш активна, коли людина розслаблена. Остання надсилає власні повідомлення тілу, зокрема стимулює травлення. Отже, будь-що для посилення активності парасимпатичної нервової системи повинно допомогти подолати ці відчуття хвороби.
Як з цим боротися?
Як зазначають спеціалісти виданню Sciencefocus, це легше порадити, ніж зробити. Основні кроки до зменшення впливу поганих новин на фізичний стан включають навмисне уповільнення дихання.
Подумайте про написання списку тих аспектів ситуації, які знаходяться поза вашим контролем, і тих, з якими ви можете щось зробити. Для тих речей, на які ви маєте певний вплив, спробуйте придумати якісь здійсненні плани для покращення ситуації.
З часом відволікання, фізичні вправи та медитація можуть допомогти вам розслабитися та впоратися зі стресом. Також не слід боятися просити допомоги у друзів і родичів або шукати професійної підтримки, якщо відчуття нудоти через погані новини не зникає.
Фото: pexels.com