Минулої суботи до Шотландського нагір’я з’їхалося чимало дослідників та ентузіастів з різних куточків світу. Привабила їх сюди спільна мета – знайти міфічне чудовисько Нессі. Попри сильну зливу дослідники спробували відстежити невловну істоту озера Лох-Несс, яка обросла міфами.
Полювання за Нессі із сучасними технологіями
Ці збори стали одним із найбільш масових полювань на міфічного звіра за останні пів століття. Для пошуків експедиція використовувала надсучасні технології у вигляді дронів з тепловими сканерами, підводні гідрофони та човни з інфрачервоними камерами. Таким чином ентузіасти-дослідники намагалися розгадати таємницю загадкового шотландського чудовиська, розповіді про яке захоплюють вже покоління за поколінням.
За словами генерального менеджера Лох-Неського центру Пола Ніксона, немає жодного куточка у світі, де б люди не чули про чудовисько Лох-Несу. Проте досі залишається спірним питання: що насправді є Нессі та чи існує вона взагалі.
Як зазначає виданню Sciencealert пан Ніксон, ніхто не знає, що це за істота. Всім лише відомо, що в озері Лох-Несс мешкає щось дуже велике. Пан Ніксон додає, що він особисто бачив, як сонари сканували під товщею води у цій шотландській водоймі об’єкти розміром з транзитні фургони.
Француженка Тетяна Єбоа, візит якої до цієї місцевості збігся з пошуками Нессі, розповіла, що все життя мріяла відвідати легендарне озеро Шотландії. За її словами, ця величезна озерна істота може виявитися як міфом, так і реальністю. Самій пані Єбоа подобається вірити у щось середнє між цим. Вона каже, що під час свого візиту буде пильно дивитися на озеро, або не пропустити нічого надзвичайного.
Шукачі Нессі вважають, що теплові сканери можуть зіграти вирішальну роль у виявленні будь-яких дивних аномалій, що можуть існувати у товщі глибинних вод Лох-Нессу. Гідрофон дозволить їм прослуховувати будь-які незвичайні крики під водою, які можуть належати лохнеському чудовиську.
Загадкова Нессі
Прісноводне озеро Лох-Несс з максимальною глибиною 240 м є найбільшим за обсягом на теренах Великобританії. Воно простягається на 36 км. Повідомлення про водне чудовисько, що ховається у глибинах цього шотландського озера, сягають стародавніх часів. У цьому регіоні країни навіть знайдені різьблені камені, на яких можна побачити зображення таємничого звіра з ластами.
Найдавніша згадка у письмових джерелах про Нессі датується 565 р. н.е. Про цю істоту у своїй біографії згадує ірландський ченець Святий Колумб. Згідно з текстом, монстр напав на нього під час плавання і збирався вдарити знову, коли ченець наказав йому відступити. Знову про цю дивну істоту в озері зайшла мова у травні 1933 р., коли у місцевій газеті повідомили про пару, яка під час подорожі по новозбудованій дорозі на березі озера побачила «велике хвилювання» у водоймі.
За даними центру Лох-Несс, наразі офіційно налічується понад 1100 офіційно зареєстрованих випадків спостереження Нессі. Чи то міфічний, чи то справжній дивний звір, але він щороку приносить економіці Шотландії мільйони доларів доходу від туризму.
Загадка, яка поки що так і не знайшла відповіді
Протягом багатьох років дослідники та любителі намагалися знайти докази того, що Нессі – то насправді якась дуже велика рибина, що мешкає у глибинах озера. Проте за деякими припущеннями лохнеське чудовисько може насправді бути доісторичним морським плазуном, як плезіозавр.
На початку 1970-х років Бюро розслідувань озера Лох-Несс провело найбільші пошуки цієї дивовижної істоти, але так нічого і не змогла ні знайти, ні довести. Наприкінці 1980-х років було розгорнуто гідролокаційне обладнання по всій ширині озера. Компанія, яка проводила це дослідження, стверджувала, що знайшла «непізнаний об’єкт незвичайних розмірів та сили».
Проте проведене у 2018 р. дослідження з аналізом ДНК в озері Лох-Несс не виявило жодних ознак наявності плезіозавра чи будь-якої іншої великої істоти. Хоча ці результати показали існування у водоймі численних вугрів. Пан Ніксон додає, що ще одне масштабне дослідження з використанням дронів та інших сучасних технологій, можливо, зможе продемонструвати щось таке, на що вже давно чекають прихильники існування Нессі.
Фото: pixabay.com