Пияцтво чоловіка катастрофічно впливає на його потомство

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда Техаського університету A&M (США) з’ясувала, як вживання алкоголю чоловіком до зачаття відбивається на майбутньому розвитку плоду.

Коли справа доходить до діагностики немовлят із вродженими дефектами, медики традиційно враховують лише звичку матері до вживання алкоголю. Проте більшість лікарів не беруть до уваги вплив на розвиток дитини здоров’я та способу життя батька.

У 1981 році головний хірург США випустив попередження стосовно того, що вживання алкоголю жінками під час вагітності є причиною фізичних та розумових вроджених дефектів у дітей. Це попередження з’явилося у відповідь на наукове визнання того, що сукупність важких фізичних і розумових порушень у дітей, відома як фетальний алкогольний синдром, корелює із вживанням алкоголю матір’ю під час вагітності. Попри це на руках у медиків були документально підтверджені випадки, коли діти з діагнозом алкогольного синдрому плоду народжувалися в матерів, які заперечували, що вживали алкоголь під час вагітності.

Прояснити ситуацію вирішила команда вчених під орудою професора фізіології Майкла Голдінга. Її нове дослідження вперше у світі довело, що вживання алкоголю чоловіком до вагітності дружини є ймовірним чинником розвитку черепно-лицьових аномалій та порушень розвитку дитини.

Про що дізналися дослідники

Отже, науковці зосередили свою увагу на вживанні алкоголю чоловіками за тижні та місяці до зачаття, розповіло видання Science Alert.

Алкоголь – соціальний наркотик, тому коли жінки п’ють, вони часто роблять це разом зі своїм партнером-чоловіком. З огляду на це лабораторія професора Голдінга мала визначити, що станеться з майбутньою дитиною, якщо мама, тато чи обоє батьків вживатимуть алкоголь.

zhinka i alkogol - Здоров'я - 50Plus

Фетальний алкогольний синдром плоду пов’язаний із трьома основними вродженими дефектами: аномаліями обличчя, уповільненим розвитком голови й головного мозку та затримкою розвитку плоду.

Проаналізувавши підсумки попередніх досліджень, що їх проводили на людях та мишах, вчені використали програмне забезпечення для розпізнавання осіб. Воно знадобилося для вивчення впливу вживання алкоголю на зовнішність потомства, народженого від матері, батька або обох батьків, які вживали алкоголь до зачаття.

Науковці виявили, що хронічне вживання алкоголю чоловіками катастрофічно впливає на формування черепа та обличчя дитини. Команда також спостерігала мікроцефалію – недорозвинення голови та головного мозку. А ще констатувала сумну закономірність щодо ваги малюка: що більше алкоголю вживав майбутній батько, то менше важила дитина.

Дослідники дійшли висновку, що хронічне вживання алкоголю чоловіками (більш як п’ять порцій алкоголю на день протягом чотиригодинного вікна) може спричинити всі три основні вроджені дефекти фетального алкогольного синдрому плоду.

Команда також з’ясувала, що черепно-лицьові зміни зберігаються і в пізнішому віці. Це стосується й аномального розташування зубів, що є ще одним визнаним симптомом алкогольного синдрому.

Дослідження також підтвердило безпосередній вплив споживання алкоголю на чоловічу фертильність та здатність пари зачати дитину. Ці спостереження можуть бути особливо корисними для молодих батьків, які намагаються завести потомство.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU