За словами експертів, до 2030 року розвиток та поширення «співробітників» зі ШІ вплине на кожного офісного працівника.
Так вважають провідні гравці ринку програмного забезпечення. За їхніми словами, так звані агенти штучного інтелекту мають чимало переваг. Наприклад, можуть самостійно набувати нових навичок та використовувати програмне забезпечення.
Вони виконуватимуть, зокрема, функції медсестри або розробника програмного забезпечення. Цифрові працівники зможуть відповідати на електронні листи, систематизувати рахунки, реагувати на запити служби підтримки клієнтів та узгоджувати робочі плани з датами календаря. Можливо, після того, як керівництво компаній позбавиться адміністративних співробітників та дорогих технологій.
Робочий тиждень триватиме три дні
Існує ймовірність, що такі випадки стануть масовими. І не в останню чергу через те, що роботодавці, можливо, побачать в агентах ШІ працівників мрії. Адже вони не роблять перерв на обід, не ходять у відпустку та не просять про підвищення зарплати. Тож керівні посадовці деяких галузей незабаром будуть готові найняти таких працівників.
Останніми місяцями одразу кілька компаній оголосили, що створюють агентів штучного інтелекту – співробітників зі ШІ.
Британське видання Daily Mail поспілкувалося на цю тему з Едом Бруссардом, генеральним директором компанії Tomoro.AI, що займається технологіями штучного інтелекту. Він, зокрема, повідомив, що підвищення продуктивності праці завдяки цифровим працівникам буде таким значним, що дасть можливість скоротити робочий тиждень до трьох днів.
Пан Бруссард, компанія якого співпрацює з OpenAI Сема Альтмана, розповів, що протягом двох наступних років ми побачимо стрімкий прогрес у роботі з агентами ШІ.
Урешті буде усунено проблему медичних кадрів
Нещодавно Nvidia, технологічна компанія з розвитку штучного інтелекту, та компанія Hippocratic AI, що займається медичними технологіями, оголосили про свою співпрацю стосовно створення «агентів штучного інтелекту у сфері охорони здоров’я».
Компанії сподіваються, що їхні нові медсестри зі штучним інтелектом зможуть розв’язати проблему дефіциту медичних кадрів по всьому світу.
Дослідники Hippocratic AI заявили, що цифрові медсестри будуть навчені «на величезному масиві приватних даних, зокрема, протоколах клінічного догляду, нормативних документах охорони здоров’я, базах даних про ліки тощо.
Наразі у США цифрових медичних працівників протестували більш як 1000 медсестер та 100 лікарів.
Раніше цього місяця компанія Cognition, що займається розробкою програмного забезпечення, першою створила автономного програмувальника для ШІ. Його назвали Девіном. Він спроможний самостійно створювати вебсайти та програми за 20 хвилин. Також Девін може використовувати Інтернет для опанування навичок.
А коли йому доручили зайти на Reddit та взяти замовлення на створення сайтів, він став самостійно стягувати гроші. Про це розповів у Twitter професор Ітан Моллік з Вортонської школи Пенсільванського університету (США).
Великі компанії, що не використовуватимуть ШІ, зникнуть
Попри доволі переконливі успіхи в розвитку цифрових співробітників, створення робочої сили в галузі штучного інтелекту – поки що на початковому етапі.
Але, на думку пана Бруссарда, протягом двох найближчих років у цій сфері буде досягнуто прогресу, що перевершить всі досягнення останніх 75 років. І це не єдина експертна думка стосовно серйозних змін, що їх спричинить ШІ.
Засновник Microsoft Білл Гейтс передбачив використання штучного інтелекту у своїй книзі «Дорога в майбутнє» ще майже три десятиліття тому. Тепер він вважає, що цифрові робітники істотно вплинуть на освіту та охорону здоров’я, а також стануть «найбільшою революцією в комп’ютерних технологіях».
Пан Гейтс вважає, що ШІ-агенти замінять в інтернеті пошукові системи та торгові сайти, такі як Amazon. Тоді як пан Бруссард припускає, що в найближчому майбутньому цифрові кадри візьмуть на себе адміністративні та дослідницькі ролі одразу в кількох галузях, зокрема, в юриспруденції, інвестиціях та маркетингу.
«Один з агентів, які ми використовуємо найчастіше, займається вилученням фактів. Він спеціалізується на читанні великої кількості документів та вміщенні одержаних фактів і корисної інформації у форму, яку інші агенти ШІ можуть легко прочитати», – розповів Ед Бруссад. А потім, за його словами, цього цифрового працівника можна буде використовувати для багатьох бізнес-додатків: перевірки юридичних документів, інвестиційного аналізу, вивченню клієнтів тощо.
Також Ед Бруссард вважає, що великі компанії, які не почнуть використовувати співробітників зі ШІ, будуть знищені в найближче десятиліття.
Він передбачив, що ШІ-агенти взагалі відмовляться від адміністрування: людям не доведеться шукати інформацію, заповнювати форми чи бронювати готелі. Усі ці функції буде покладено на цифрового помічника.
«Ми побачимо геть інші способи роботи, виникнення нових ролей та перенесення організаціями роботи, яка зазвичай обмежує творчий потенціал людини, у бік агентів ШІ, що дасть змогу вивільнити людей», – вважає гендиректор Tomoro.AI.
При цьому він стверджує, що агенти ШІ поки що не готові повністю замінити людей на їхніх посадах. На даному етапі розвитку ШІ-технологій ці агенти, «ймовірніше за все, створюватимуться як можливості, що їх можна буде об’єднувати для різних цілей», додав експерт.
Фото: pixabay.com