Секрети краси: з чого насправді зроблена туш

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Жінки збільшували свої вії тушшю протягом тисячоліть. Перше її використання датується 3000 роком до н.е. у Стародавньому Єгипті. Тоді суміш для вій робили з сурми – тваринного жиру та сажі, і її навіть носили чоловіки. Згодом вона просунулася до вікторіанської ери, і була остаточно винайдена у 1917 р., коли Юджин Ріммел створив перший флакон туші.

З чого роблять туш?

Сьогодні туш для вій є повсякденним продуктом, що має різні випробувані та перевірені формули. Проте хоча чимало жінок не можуть прожити без неї й дня, мало хто знає, з чого роблять цю косметику. Люди лише починають розуміти, з чого насправді вона зроблена.

У короткому відео на YouTube було розкрито інгредієнти туші, що викликало шок у багатьох, хто лише тепер дізнався, що міститься у цій суміші. Оповідач відео пояснив, що до складу входять 4 основні інгредієнти: віск, вода, пігмент та сполучні речовини. Хоча рецептури відрізняються залежно від виробника, майже кожна туш складається з маслорозчинної та водорозчинної фази.

Процес виробництва туші для вій

Експерт пояснює, що для приготування масляної фази технік поєднує 4 різні типи воску: карнаубський, канделильський, бджолиний та стеарат гліцерину – емульгатор, який «допомагає інгредієнтам добре змішуватися». Далі додається рідкий вітамін Е, який кондиціонує вії та надає туші гладкої текстури. Потім настає час для додання хімічної сполуки під назвою Pelemol D-2000, яка робить туш водостійкою.

Як роблять тушДалі суміш нагрівається, і коли віск починає танути, всі інгредієнти змішуються. Ця комбінація створює «напіврідкий гель, який покриває вії блискучою плівкою».

Поки цей етап виконується, технік окремо готує водорозчинну фазу. Це робиться шляхом нагрівання холодної води перед додаванням емульгатора. Як зазначає видання Daily Mail, за словами експерта, це зв’яже водну та масляну фази, коли вони об’єднаються пізніше. Без емульгатора олія та водорозчинні речовини розділилися б природним шляхом.

Для надання туші чорного кольору у гарячу воду додають косметичний пігмент із чорного оксиду заліза, та суміш правильно перемішують. Потім технік додає органічну сполуку, щоб допомогти збалансувати рівень pH косметичної продукції, і косметичну пудру, щоб надати туші відчуття шовковистості. Для завершення магічної формули обидві суміші нагріваються та змішуються.

Перевірка та розлив туші по флаконах

Перш ніж ця косметика буде готова до пакування, вона повинна пройти серію перевірок якості. Спочатку використовується віскозиметр для вимірювання товщини. Це дозволяє переконатися, що продукт не надто рідкий або липкий.

Туш для війОтримавши дозвіл, техніки почнуть пакувати продукт, виливаючи партію в розповнювальну машину, яка безперервно змішує туш та підтримує її гарячою. Це необхідно для того, щоб суміш залишалася рідкою, не перетворювалася на желе та не забивала сопла.

Охолоджуючись у флаконі, туш перетворюється на напіврідкий гель. Співробітники завершують процес, закриваючи її гумовою пробкою та закручуючи щілину. Нарешті, флакони марковані, запечатані та упаковані, готові до розміщення на полицях магазинів краси по всьому світу.

Відео процесу виготовлення туші набрало 317 тисяч переглядів. Шанувальники краси були дуже здивовані, як саме виготовляється ця косметика. Хтось назвав туш справжнім хімічним супом, а хтось додав, що більшість рідин у його машині менш оброблені та синтетичні.

Фото: pixabay.com, unsplash.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU