ШІ показав, як мікропластик спотворює людей

Ці моторошні зображення, створені експертами за допомогою штучного інтелекту, демонструють, як мікропластик впливає на тіло людини.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Зайва вага, витончене волосся, екзема – це лише частина неприємних змін у зовнішності та здоров’ї під впливом мікропластику.

Ці крихітні шматочки пластику завдовжки менш ніж 5 міліметрів не піддаються біологічному розкладу. Вони зберігаються в довкіллі сотні, якщо не тисячі років. Їх також виявлено у предметах повсякденного побуту і навіть в людському тілі.

Дослідники компанії BusinessWaste, що займається утилізацією промислових відходів, спрогнозували, який вигляд матимуть середньостатистичні чоловіки та жінки внаслідок впливу мікропластику. Для цього експерти залучили штучний інтелект, що допоміг їм створити ці моторошні зображення, розповіло видання Daily Mail.

«Хоча більшість досліджень впливу мікропластику на людину перебуває на ранній стадії, є безліч відомостей про те, як пластикове забруднення може вплинути на нас», – сказав Марк Голл, експерт із пластикових відходів та співавтор роботи.

За його словами, створені картинки ґрунтуються на тривожних результатах досліджень. «Але ми сподіваємося, що ці зображення змусять людей замислитися та звернути увагу на масштабнішу проблему. На жаль, мікропластик удосталь присутній у довкіллі; він забруднює все: від повітря, яким ми дихаємо, до їжі, яку ми їмо», – додав пан Голл.

Для створення зображень вчені проаналізували три рівні впливу мікропластику на тіло людини: низький, середній та високий.

Низький рівень впливу

На цьому рівні наш організм піддається впливу мікропластику через харчові продукти, напої та навколишнє середовище. Більшість симптомів є внутрішніми.

Серед них – незначні зміни шкіри (сухість, почервоніння та подразнення), деякі збої в роботі кишківника (здуття, дискомфорт у шлунку та проблеми з травленням), легка втома.

Обличчя чоловіка

Середній рівень впливу

Якщо регулярно вживати оброблені харчові продукти та морепродукти, а також часто використовувати синтетичні тканини, можна говорити про середній рівень впливу мікропластику.

Він може проявлятися у вигляді підвищеного подразнення шкіри, ознак передчасного старіння, почервоніння та запалення очей, легких труднощів з диханням (кашель і хрипи), постійної втоми та затьмареності свідомості. Хімічні речовини, які виділяються з мікропластику, можуть порушити гормональне тло, що призведе до коливань ваги та розладу травлення.

Високий рівень впливу

Зрештою, високий рівень означає тривалий або навіть постійний вплив мікропластику. Його спричиняють несприятливе робоче середовище, неякісна питна вода, а також часте використання синтетичних тканин у побуті та одязі, вважають дослідники.

Високий вплив проявляється у хронічному запаленні шкіри, висипанні або екземі, а також зниженні функції легень, що призводить до появи синюшного або пурпурового відтінку шкіри. Також цей рівень впливу пов’язаний з мікропластиком у мозку, що спричиняє уповільнення рефлексів, проблеми з пам’яттю, сплутаність свідомості, а також тремор рук.

З-поміж інших побічних ефектів – несподівана втрата або набір ваги та стоншення волосся.

Обличчя жінки

Як зменшити вплив мікропластику

Експерти радять використовувати лише скляні або металеві пляшки для води та ніколи не розігрівати залишки їжі у пластикових контейнерах у мікрохвильовій печі.

Слід користуватися лише дерев’яними дошками для нарізки, відмовитися від пластикового посуду та віддавати перевагу листовому, а не пакетованому чаю.

Продукти потрібно купувати з мінімальною кількістю пластикової упаковки або взагалі без неї. Також бажано використовувати в супермаркеті власні сумки, що вироблені з натуральних тканин.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU