Сім ознак того, що другу потрібна ваша допомога

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Усі реагують на стрес по-різному. І далеко не кожен здатний зізнатися у труднощах навіть близькій людині. Так вважає президентка Американської психологічної асоціації Тема Брайант. Вона розповіла про ознаки, за якими фахівці визначають, що людина стикнулася у своєму житті з певними проблемами.

Запізніла реакція на ваші повідомлення 

Один з найпоширеніших показників того, що людина зазнає емоційних труднощів, – раптова закритість. Якщо раніше вона відповідала на ваші повідомлення протягом години або дня, а тепер не квапиться із цим, її, ймовірніше за все, щось пригнічує.

Самоізоляція є одним з механізмів подолання депресії, який допомагає краще контролювати життя.

Неконтрольоване колупання шкіри та нігтів, висмикування волосся

Багато хто у стані стресу колупає шкіру чи нігті, а також висмикує волосся. Таким чином людина знімає напругу чи занепокоєння, пояснила докторка Тема Брайант.

Саморуйнівні висловлювання

Психологиня зазначила, що на проблеми друга можуть вказати його песимістичні коментарі на кшталт: «Навіщо комусь брати мене на роботу» або «Ніхто не хоче зустрічатися зі мною, бо я найгірший». Такі слова вказують на зневіру та безсилля.

Домашні тварини або діти бояться вашого друга

Якщо дитина або свійська тварина жахається вашого друга, це також може свідчити про його психологічні проблеми. У такому стані він ладен зганяти злість на будь-кому, хто трапився на шляху. Навіть на найбеззахиснішому.

Раптова втрата або збільшення ваги

За словами Теми Брайант, доволі поширеною ознакою проблем є несподіване коливання ваги. Люди в депресії часто починають їсти менше або більше. Таким чином вони намагаються впоратися з негативними емоціями, розповіло видання Daily Mail.

Нагромадження речей у помешканні

Про емоційні труднощі волає й раптове накопичення різних предметів у будинку. Це може бути непотріб. А можуть бути й такі речі, що допомагають відчути комфорт та безпеку. Наприклад, одяг, книжки або якісь сентиментальні сувеніри.

За словами докторки Брайант, накопичення речей також є механізмом подолання складних переживань.

Спалахи гніву через дрібниці

Якщо ваш друг лютує через причини, які того не варті, його, швидше за все, спіткали емоційні труднощі.

Що зробити для друга, який бореться з проблемами?

Насамперед потрібно спокійно запитати, чи все в нього гаразд, не роблячи жодних припущень вголос. Тоді він сприйме ваші слова як звичайне, необразливе запитання.

Психологиня стверджує, що коли з другом справді відбувається щось серйозне, він повідомить вам про це. У такому разі його слід вислухати, не поспішаючи із судженнями. А ще потрібно висловити щиру готовність допомогти. Не завадять також звичайні прояви доброти. Наприклад, можна замовити улюблену їжу друга та розділити з ним трапезу. Або ж подарувати йому щось приємне. А якщо друг втратив роботу, спробуйте його переконати, що він обов’язково знайде нову.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU