Місячні місії показали, що відповідь на це запитання може бути різною.
1969 року астронавти місії «Аполлон-11» першими в історії висадилися на Місяць. Подорож до природного супутника Землі зайняла 109 годин 42 хвилини, якщо рахувати від моменту старту до першого кроку Ніла Армстронга на поверхні Місяця.
Тривалість польоту залежить від багатьох чинників. Зокрема й від того, чи є місія пілотованою.
1959 року радянський безпілотний апарат «Луна-1» подолав відстань до Місяця за 34 години. Однак апарат збився з курсу та пролетів повз Місяць на відстані 5995 км. До речі, він досі плаває просторами космосу.
Тим часом найшвидше дістався Місяця, а точніше, пролетів повз нього, космічний зонд New Horizons, що його 2006 року запустило NASA для вивчення Плутона. Непілотований апарат досягнув природного супутника Землі за 8 годин 35 хвилин.
Але наявність астронавтів на борту не є найістотнішим фактором. Різний час подорожей значною мірою зумовлений кількістю палива, що витрачається. Використання більшої кількості палива робить космічний корабель важчим, а місію дорожчою, розповіло видання Live Science.
Що ще впливає на час польоту до Місяця?
Час у дорозі залежить і від інших факторів. За словами Марка Блентона, аналітика NASA, одним з найважливіших чинників є мета місії.
«Потрібно оцінити тип ракет та їхні можливості із транспортування космічних апаратів. Можливості ракет та цілі місії визначатимуть розмір космічного апарату. Аналіз усіх обмежень дасть можливість розробити оптимальну траєкторію», – зазначив експерт.
А яким був найдовший політ на Місяць?
Рекорд з найдовшої подорожі на Місяць встановив 2022 року зонд CAPSTONE (NASA). 25-кілограмовий апарат добирався до цілі 4,5 місяці. Стартувавши на Землі, він зробив навколо неї кілька обертів та зрештою вийшов на орбіту Місяця. При цьому зонд виконував дуже важливе завдання: він збирав дані про орбіту, що буде використана для першого місячного форпосту Gateway.
Фото: pixabay.com