Навичками флірту тією чи іншою мірою володіє кожна людина. Психологи з Норвезького університету науки і технологій розібралися в тонкощах зваблення та виявили найбільш ефективні техніки флірту для жінок та чоловіків.
Університетська команда залучила до дослідження гетеросексуальних студентів коледжів з Норвегії та США. Учасникам надіслали анкети, в яких їх попросили оцінити ступінь ефективності 40 різних типів флірту для короткострокових або довгострокових взаємин. При цьому мало значення, які техніки найчастіше обирають чоловіки, а які – жінки.
Дослідники також взяли до уваги рівень екстраверсії учасників, їхній вік, релігійність та готовність до романтичних стосунків.
Про що дізналися науковці
Про висновки з дослідження розповів його провідний автор – професор Лейф Едвард Оттесен Кеннер.
Для жінок, які шукають короткострокових відносин (наприклад, інтрижки або побачення на одну ніч) найдієвішими є сигнали про сексуальну доступність. Для досягнення такої мети недостатньо простого дружнього контакту, як-от обіймів або поцілунку у щоку, розповіло видання IFLScience. У таких ситуаціях найкраще спрацьовують пристрасніший поцілунок та тілесний контакт.
Чоловіки, які прагнуть побачення на одну ніч, додають до фізичних прийомів усмішки, виказують інтерес до розмови, роблять компліменти та змушують потенційну партнерку сміятися.
Команда також виявила, що чоловікам, які воліють довгострокових відносин, необхідно демонструвати ознаки щедрості та готовності до зобов’язань.
Який тип флірту є універсальним
Як повідомив професор Кеннер, його команда визначила найефективнішу тактику флірту, що є актуальною для обох статей. Це – вміння розсмішити людину, яку бажаєш причарувати. Не менш важливо сміятися з жартів потенційного партнера, показувати, що ви вважаєте його цікавим.
Якщо вам важко когось розсмішити, професор Кеннер рекомендує почати з іншого, не менш ефективного методу флірту – посмішки та зорового контакту. Це, за словами психологів, – базовий рівень науки про зваблення.
Результати дослідження опублікував журнал Evolutionary Psychology.
Фото: pexels.com