Собаки пам’ятають своїх родичів, але по-різному

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Собаки протягом перших двох років життя пам’ятають своїх братів та сестер з посліду, з якими вони розлучилися. Але своїх матерів вони пам’ятають навіть після завершення цього дворічного періоду.

Зв’язок цуценя з матір’ю сильніший, ніж з братами та сестрами

Взяти цуценя додому – бентежлива подія для кожного, хто хоче поповнити родину пухнастим другом. Проте декого може мучити почуття провини при думці, що він розлучає маля з матір’ю, братами та сестрами лише через декілька тижнів після народження.

Тепер експерти поділилися справжнім впливом відлучення на цуценят. Виявляється, що собаки, яких розлучили у віці 8-12 тижнів, зазвичай забувають інших цуценят зі свого посліду протягом двох років – у випадку, коли живуть окремо від них. Проте ті ж самі тварини часто продовжують впізнавати своїх матерів навіть після завершення цього строку, і те саме стосується їх матерів.

Зв’язок цуценя з матір’юДо цих висновків ветеринарів привело дослідження 1994 р., в якому проводилися тести на запах 10 собак-матерів та 51 цуценя. Серед них були різні породи, але відмінностей між кожною з них зафіксовано не було.

З 25 песиків 19 надали перевагу в проведених тестах запаху своєї матері. Серед собак-матерів 14 з 18 також показали перевагу запаху своїх нащадків.

Експертка з біхевіоризму та дресування Брітт Розендал зазначає, що собаки добре впізнають свою матір, оскільки вони при народженні недорозвинені та дорослішають за допомогою батьків. Виживання цих тварин переважно залежить від матері, тому її визнання є вирішальним. Саме це може бути причиною, чому цуценята краще пам’ятають мати, ніж своїх братів та сестер.

Специфіка собачої пам’яті та розвиток собаки

Ветеринари стверджують, що розлучені цуценята безболісно відмовляються від попередніх стосунків. Як добре відомо, пам’ять та емоції собак працюють не так, як у людей. Саме завдяки цьому вони ефективніше справляються з розлукою, легко налагоджують зв’язки з іншими родичами та прив’язуються до людей.

Дослідження 2016 р. показало, що ці тварини можуть мати епізодичну пам’ять, тобто вони можуть пам’ятати конкретні події у минулому. Але навіть ці спогади досить обмежені, оскільки собаки, здається, забували речі протягом тривалого періоду часу. Проте саме це зменшує ступінь травм, спричинених розлукою, та емоційних проблем.

Розвиток цуценяВетеринари рекомендують залишати цуценят зі своїм послідом від 8 до 12 тижнів після народження. Попри менш ефективні спогади, розлука до цього моменту насправді може призвести до більших проблем у подальшому житті.

Протягом перших кількох місяців собаки розвивають моторику, стійкість до стресу та контроль над прикусом. Але занадто раннє розлучення може завадити цьому, що колись потім може матеріалізуватися у вигляді тривоги, власництва та агресії тварини. Деякі собаки навіть мають кошмари уві сні у дорослому віці, якщо відчувають щось травматичне на ранніх стадіях.

Пані Розендал зазначає виданню Daily Mail, що для цуценяти раннє відлучення від матері та родичів може бути страшним досвідом. Проте, на думку експертки, краще уникати гуманізації поведінки собак, оскільки, дивлячись на них через людську перспективу, значно складніше по-справжньому їх зрозуміти.

Декілька порад щодо адаптації собаки у нових умовах

Щоб налагодити стосунки з собаками якнайкраще, ветеринари радять виділяти час для спілкування та встановлення здорового розпорядку прогулянок, їжі та ігор. Створення «дзен-зони» також корисне, щоб дати цим домашнім тваринам необхідний простір, який можна обладнати воротами, ящиками та загонами.

Пані Розендал додає, що кожне цуценя різне та адаптується до нового середовища у власному темпі. Деякі з них можуть швидко освоїтися, тоді як іншим може знадобитися кілька тижнів, щоб звикнути. Експертка радить протягом цього перехідного періоду надати цуценя можливість жити у власному темпі.

Поради щодо адаптації собакиВиховувати цуценя як домашню тварину може бути мрією багатьох, але експерти закликають враховувати всі нюанси. Наприклад, певні породи собак можуть значно збільшуватися в розмірах, досягаючи дорослого віку.

За проведеним дослідженням лабрадудль очолює рейтинг псів, які набирають найбільшої ваги протягом періоду від 8 тижнів до 1 року життя. Вага представників цієї породи збільшується на 900% від стадії цуценя до дорослого стану. Друге та третє місце посідають лабрадор-ретривер та ротвейлер. Їхня вага за той же час змінюється на 700% та 692% відповідно.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU