Сонячна Квітка далекого континенту

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Народжена мелодію творити

Батьки Квітки – Володимир та Іванна – львівські інтелігенти, втікачі-емігранти від радянської влади. Уся родина була пов’язана з музикою: батько – талановитий скрипаль, головний концертмейстер Львівської опери, засновник Українського музичного інституту у Нью-Йорку, очільник оркестру. Старша сестра Марія – відома піаністка, була директором Консерваторії у Сан-Франциско.

kvitka czisyk z batkom - Особистості, Музика - 50Plus

Квітка Цісик з батьком

Ще з дитинства співачка відвідувала українську скаутську організацію патріотичного напрямку “Пласт”, в якій вивчала українські звичаї, традиції, пісні. У цей час організувала  гурт дівчаток “Соловейки” для виступів перед представниками діаспори.

     kvitka u plasti - Особистості, Музика - 50Plus

Квітка змалку зачаровувалась співом, музикою. Спершу хотіла стати скрипалькою, як батько, потім захопилась оперним співом, адже володіла унікальним і рідкісним тембром голосу – колоратурним сопрано. Доля звела її навіть з Майклом Джексоном: вони разом співали у хорі! Пізніше зацікавилась «студіо-сингінгом» – співом у студіях для реклами або для композиторів.

uroky muzyky - Особистості, Музика - 50Plus

Джазові, поп-, рок-зірки запрошували її на бек-вокали. Отримувала безліч замовлень від відомих продюсерів на записи саундтреків до кінофільмів та рекламних проєктів. Її голос звучав у рекламних кампаніях  «Кока-Коли», «Макдональдсу», American Airlines. Квітка стала незмінним офіційним  голосом автомобільної корпорації «Форд Моторз» на довгі роки, відеоролик з її співом набрав 22 мільярди прослуховувань, а це втричі перевищувало усе населення планети!

А в 25 років Цісик записала саундтрек до фільму «Ти – світло мого життя», який у 1978 році отримав премію «Оскар» як найкраща пісня до кінофільму. Квітка жила з нездійсненною мрією – заспівати на своїй історичній батьківщині, усім знайомим говорила, «що українська музика дуже гарна, мелодійна, а народ співучий». Тому і записувала рідні пісні за океаном.

Україномовна музика

У 1970 році Квіткою Цісик створено вінілову платівку Ivanku, на якій можна почути її голос. Українські народні популярні пісні були записані з оркестром. За власний кошт записала ще 2 україномовні альбоми – «Квітка» і «Два кольори», у створенні яких брали участь найкращі музиканти Нью-Йорка, також сестра співачки – Марія. У 1990 році обидві платівки номіновані на премію «Греммі» в категорії «Сучасний фольк».

plativku ivanku - Особистості, Музика - 50Plus

Квітослава так говорила про альбом: «Ця збірка пісень є бажанням мого українського серця вплести радісні нитки в розшарпане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу». Вона відтворювала і популяризувала за кордоном найвідоміші українські пісні. Дивовижне виконання творів «Пливе човен», «Карі очі, чорні брови», «Трембіта» відчувається завдяки унікальній манері фольклорного “білого” співу, якою володіла вокалістка і яку можна почути лише в карпатських селах.

Квітка не лише оспівувала природу, а й змальовувала її, адже була ще й художницею. Власноруч стилізувала свій одяг, зображуючи на ньому свої улюблені польові квіти, пташину, що кружляє над землею.

В амбітних планах чудової виконавиці було створення третього альбому, відвідини України, щоб наживо заспівати для рідних її серцю людей. Але доля вирішила інакше…

Прощальне пророцтво

Зірка Квітки згасла напередодні 45 дня народження. Сім років вона відчайдушно боролась із раком молочної залози. Ця недуга забрала раніше і маму з сестрою.

Із намріяного україномовного третього диску нам залишилась лише пісня «Журавлі» на слова Богдана Лепкого з відомими рядками: «Чути кру–кру–кру, в чужині умру…»

Вона пішла у засвіти, а її надії та пісні живуть – такі щирі і рідні, близькі й недосяжні, як той намальований нею птах-мрія, що літає над Україною.

Фото: uk.wikipedia.org, zn.ua

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU