Стрес і мала зарплата загрожують чоловікам хворобами серця

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда з Університету Квебека (Канада) з’ясувала, що стресова робота з низькою винагородою вдвічі частіше спричиняє в чоловіків проблеми із серцем. Під низькою винагородою, окрім мізерної зарплати, вчені мали на увазі недостатнє визнання працівника та його перманентний страх втрати робочого місця. Цікаво, що науковці не виявили такого само зв’язку в жінок.

Дослідження минулих років по окремості розглядали вплив цих двох чинників на здоров’я серця. Але тепер науковці зосередилися на їхньому сукупному впливі. При цьому особливу увагу команда звернула на дисбаланс між витраченими на стресову роботу зусиллями та винагородою.

У новому дослідженні, що тривало 18,7 року, взяли участь службовці різного рангу та профілю: від топ-менеджерів – до пересічних «білих комірців» і технічних працівників. Загалом до команди увійшли 3118 чоловіків та 3347 жінок.

Виявилося, що праця чоловіків, яка за мінімальні заохочення вимагає великих зусиль, удвічі частіше спричиняє розвиток серцево-судинних захворювань. Тобто впливає на здоров’я життєво важливого органу так само, як і ожиріння.

serczevyj napad - Здоров'я - 50Plus

Про що дізналися вчені

Регулярно відповідаючи на запитання тестів, чоловіки розділилися на кілька груп, розповіло видання New Atlas. Добровольці, що потрапили до першої групи, повідомляли або про перенапругу на роботі, або про низьку винагороду за свою працю. У цих учасників ризик розвитку серцево-судинних захворювань виявився на 49 відсотків вищим, ніж в чоловіків, котрі не відчували впливу цих чинників на здоров’я.

Учасники з іще однієї групи, що скаржилися як на перенапругу на роботі, так і на нестачу заохочень, мали проблеми зі здоров’ям серця вдвічі частіше (103 %).

Аналогічні тестування паралельно проходили й жінки. Однак в їхніх випадках стрес та відсутність гідної винагороди не були ключовими руйнівниками здоров’я серця.

За словами провідної авторки дослідження, докторки медицини Матільди Лавін-Робішо, у робочому середовищі співробітники нерідко стикаються з поєднанням високих вимог до праці та її неадекватною оцінкою. Під високими вимогами слід розуміти велике навантаження, стислі терміни виконання завдань та численні обов’язки. Якщо працівник докладає максимальних зусиль, але відчуває, що не отримує належного заохочення, виникає так званий «дисбаланс зусиль та винагороди».

На думку дослідниці, вивчення взаємозв’язку між відсутністю винагороди за важку працю та серцево-судинними захворюваннями є надзвичайно важливим з огляду на суспільну охорону здоров’я та добробут співробітників. А місія вчених полягає, зокрема, у виробленні рекомендацій до роботодавців з усунення стресових умов праці та створення здорового робочого середовища.

Команда вчених також зазначила, що дослідження мало певний недолік: воно обмежилося лише канадськими службовцями. Проте науковці висловили сподівання, що отримані показники можуть істотно не відрізнятися від тих, які були б отримані у США або інших країнах з високим рівнем доходів та аналогічною структурою зайнятості.

Висновки з дослідження опублікував журнал Circulation: Cardiovasual Quality and Outcomes.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU