Нове дослідження Університету Північної Кароліни в Чапел-Гілл (США) показало: проводити час із коханою людиною корисно для вашого здоров’я. Навіть, якщо ви обидва спите.
Команда зосередилася на С-реактивному білку (СРБ, CRP), рівень якого у крові підвищується при запаленні в організмі.
Як зазначили дослідники, запалення є природною та життєво важливою частиною імунної відповіді організму на травму чи інфекцію. Однак коли воно стає хронічним або надмірним, це може вказувати на проблеми зі здоров’ям.
Перевірка гіпотези
Науковці перевірили гіпотезу про те, що коли ми проводимо час із романтичним партнером, рівень запальних процесів в організмі зменшується разом зі зменшенням рівня С-реактивного білка.
Як проводилося дослідження
Для експерименту експерти залучили 100 людей, які перебувають у романтичних стосунках.
Протягом місяця учасники тричі здавали зразки крові. Під час кожного відвідування лабораторії люди повідомляли, скільки часу вони провели в одному фізичному просторі зі своїм партнером протягом попередніх 24 годин.
Про що дізналися дослідники
Науковці переконалися, що той, хто проводив більше часу за безпосередньої присутності свого партнера, мав нижчий рівень СРБ.
Результати, за словами вчених, вийшли за рамки глобальних оцінок соціальної ізоляції та дали можливість розглянути нову повсякденну поведінку. А спільне проведення часу розглядалося як «потенційний механізм, що пов’язує якісні відносини та фізичне здоров’я у дорослих людей».
Підсумки
За даними відомої американської клініки Майо, високий рівень СРБ у крові пов’язаний із підвищеним ризиком серцевих нападів. Протягом тривалого часу його також пов’язували з такими захворюваннями, як діабет, ожиріння та рак.
«Ми вперше показали, що просте проведення більшого часу у фізичній присутності улюбленого партнера пов’язане з нижчим рівнем СРБ наступного дня», – підсумували дослідники.
Користь для здоров’я від присутності романтичного партнера
Здорові романтичні стосунки можуть мати чимало емоційних, психологічних і навіть фізичних переваг. Наприклад, підтримка романтичного партнера може призвести до зниження рівня кортизолу (гормону стресу) в його організмі.
Здоров’я серця
Деякі дослідження свідчать, що серйозні стосунки чи шлюб знижують ризик серцево-судинних захворювань, розповів сайт earth.com.
Душевне здоров’я
Романтичні стосунки також допомагають долати депресії, тривоги та інші психічні розлади. Спілкування та емоційна підтримка з боку партнера може стати джерелом комфорту.
Імунна функція
Деякі дослідники запевняють, що люди, які щасливі у шлюбі або перебувають у стабільних стосунках, мають кращу імунну функцію в порівнянні із самітниками або тими, хто перебуває у нещасливих відносинах.
Зменшення болю
Комфорт, що його забезпечує романтичний партнер, або фізичний дотик можуть виділяти окситоцин. Він діє як природне знеболювальне.
Прискорене зцілення
Емоційна та психологічна підтримка з боку партнера може покращити здатність організму швидше відновлюватись після травм чи операцій.
Найкращі звички
Романтичні стосунки можуть сприяти розвитку здорових звичок, таких як збалансоване харчування, регулярні фізичні вправи та зменшення вживання психоактивних речовин. Адже партнери можуть мотивувати та вимагати одне від одного відповідальності.
Тривалість життя
Деякі дослідження виявили кореляцію між романтичними стосунками та збільшенням тривалості життя. Причини можуть бути пов’язані з поліпшенням психічного та фізичного здоров’я.
Результати дослідження опублікував журнал Brain, Behavior and Immunity.
Фото: pexels.com