ТОП-5 продуктів, що призводять до зневоднення

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Неймовірне спекотне літо спричиняє чимало шкоди здоров’ю, а відчуття спраги під час спеки стає майже постійним. Зневоднення може призвести до кількох тривалих наслідків. Тому слід бути уважними, обираючи продукти, які ще більше сприяють відчуттю спраги. Про більшість з них чимало людей навіть не здогадуються, але саме ця звичайна їжа та напої можуть ще більше сприяти зневодненню.

Більше води у спеку – краще здоров’я

Доведено, що солоні закуски, солодкі напої та навіть м’ясо на обід витягують воду з клітин організму та сприяють зневодненню. Як зазначає експерт з гідратації Нік Гірд, зволоження протягом літа має вирішальне значення для підтримки доброго здоров’я. За його словами, деякі продукти, попре те, що вони смачні та популярні влітку, можуть сприяти зневодненню, якщо їх надмірно споживати.

До того ж чимало людей не отримують достатньо води. За опитуванням 2023 р., 47% дорослих випивають її набагато менше рекомендованої кількості. Тим часом ті, хто споживає щоденно достатньо води, частіше повідомляли, що відчувають себе «більш здоровими».

Важливість води у спекуДослідження показало, що люди дійсно мають меншу імовірність розвитку хронічних проблем зі здоров’ям, як-от захворювання серця та легенів, якщо не мають проблем зі зневодненням. Вони також мають вищі шанси на довше життя.

Як зазначає пан Гірд виданню Daily Mail, помірне споживання продуктів, що витягують воду з організму, не повинно викликати значного зневоднення. Проте важливо збалансувати їх споживання достатньою кількістю води, фруктів та овочів.

Наприклад, кавун, полуниця, диня, помідори та персики щонайменше на 90% складаються з води. До того ж вони містять життєво важливі поживні речовини, такі як вітаміни А та С, магній, клітковину та антиоксиданти. Пан Гірд радить завжди звертати увагу на сигнали свого тіла та регулярно пити воду, особливо під час спеки.

ТОП-5 продуктів, що викликають зневоднення

Оброблене м’ясо

Індичка та ростбіф можуть викликати спрагу та сприяти зневодненню. Крім того, вони часто містять багато натрію та цукру та ще й наповнені консервантами, як нітрат натрію.

Останній використовується для збереження свіжості м’яса. Сам по собі він нешкідливий, але за деякими дослідженнями, його надмірне вживання з певними продуктами може призводити до певних видів раку. Нітрат натрію також може викликати зневоднення, подібно до солі.

Саме тому пан Гірд рекомендує під час наступного барбекю зробити вибір на користь нежирного м’яса з низьким вмістом натрію. Наприклад, обрати курку або яловичину, а не оброблене м’ясо.

Гостра їжа

Додавання додаткових спецій до їжі може покращити її смак, але також спричиняє спрагу. Як зазначає пан Гірд, гострі страви змушують пітніти. Також спеції виробляють додаткову слину, що викликає спрагу.

СпеціїПотовиділення підтримує прохолоду в організмі, але також призводить до втрати рідини, що викликає зневоднення. Гостра їжа може посилити цю проблему. Саме тому слід збалансовувати її споживання достатньою кількістю води.

Солоні закуски

Чипси, солоні горішки тощо можуть бути дуже смачні, але в них також багато натрію. Шкідливі властивості солі доволі значні – від високого рівня холестерину до діабету та серцевих захворювань.

Крім того, споживання її у великій кількості спричиняє зневоднення. Солоні закуски можуть призвести до посилення спраги та затримки води, через що втрачається більше рідини через сечовипускання.

Дослідження 2022 р. виявило, що молоді люди віком 18-23 років, які споживали більше солі, частіше страждали від зневоднення. Це пояснюється тим, що при споживанні солоної їжі забагато натрію накопичується у крові, спричиняючи зниження солоності.

Щоб повернути цей рівень до норми, кров витягує воду з клітин, зневоднюючи їх. Тому пан Гірд рекомендує взяти на пляж трохи моркви та хумусу замість пакетика чипсів.

Солодкі напої

Цукор є діуретиком або речовиною, яка виводить воду. Подібно до натрію, коли у крові забагато цукру, кров змушена витягувати воду з навколишніх клітин.

Солодкі напоїДіуретичний ефект викликає прискорене сечовипускання, що призводить до зневоднення. Останнє також може підвищити рівень цукру у крові, що може мати негативні наслідки, особливо для діабетиків.

Тому газовані напої, фруктові соки та енергетичні напої можуть викликати зневоднення. Вживання охолодженої газованої води створює хибне враження зволоження, хоча насправді воно позбавляє тіло води.

Алкоголь

Як і солодкі напої, алкоголь має сечогінну дію, що призводить до втрати рідини. Вживання алкогольних напоїв виводить воду з крові через нирки та сечовий міхур. Надмірне їх споживання може призвести до зневоднення. Особливо швидко це стається, якщо пити алкоголь натщесерце.

Вода також вимивається з організму швидше, ніж переробляється алкоголь. Тому, якщо не споживати воду, можна швидше сп’яніти. Як зазначає пан Гірд, пиво, вино та коктейлі слід доповнювати водою, щоб підтримувати належну гідратацію.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU