Майже повний скелет гавіалового крокодила виявила команда Геологічного, гірничодобувного і металургійного інституту Перу та Коледжу La Unión виявила в пустелі Окукахе. Вона розташована за 350 кілометрів від столиці Перу Ліми та відома багатством морських скам’янілостей.
Останкам гавіала – 10-12 мільйонів років. Скам’янілий крокодил є наймолодшим відомим екземпляром вимерлого роду Piscogavialis та його єдиного виду Piscogavialis jugaliperforatus, виявленим у регіоні.
Довжина скам’янілості молодого рибоїдного крокодила сягає трьох метрів, розповіло видання IFLScience.
«Ми вперше виявили молоду особину цього виду, тобто вона на момент смерті ще не досягла свого максимального розміру», – зазначив палеонтолог хребетних Маріо Гамарра.
За свідченням експертів, дорослі крокодили Piscogavialis могли виростати до 9 метрів.
Як розповів пан Гамарра, в цих крокодилів була подовжена вузька морда, а їхній раціон був виключно рибним. Найближчим живим родичем цієї тварини, швидше за все, є індійський гавіал, який має надзвичайно довгу та вузьку морду.
Пустеля Окукахе відома тим, що в ній у різні роки знаходили багато скам’янілостей. Станом на 2023 рік у цьому районі було виявлено не менш ніж 55 невідомих досі видів морських хребетних. У ході попередніх розкопок палеонтологи знайшли останки древніх китів, дельфінів, акул та інших видів, що мешкали на Землі в міоценовий період: 23-5 мільйонів років тому.
Торік учені натрапили на, можливо, найдивовижнішого вимерлого мешканця регіону: величезного кита Perucetus colossus, схожого на ламантина. За максимальної довжини 17-20 метрів він міг важити (за різними оцінками) 85-340 тонн. Його вважають найважчою твариною, що жила на нашій планеті.
А знайдені нещодавно останки гавіалового крокодила – ще один приклад чудового відкриття, зробленого в цьому унікальному довкіллі, що колись було морем.