В Новий рік – у чистий простір

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Генеральне прибирання наприкінці року стосується не лише розхламлення в домівці, а й очищення життєвого простору для нових енергій.

Місце для змін

Традиція викидати під Новий рік все непотрібне має практичний та езотеричний зміст. Хлам створює безлад на фізичному та ментальному рівнях: позбавляє сил, привчає до бідності, виробляє звичку до перешкод, змушує миритися з незручностями та відкладати вирішення проблем на потім. При постійному «зависанні» завдань та планів неусвідомлене повернення до минулого не дозволяє зосередитися на сьогоденні та впустити у життя майбутнє.

«Обнулення» та оновлення прискорює бажані зміни, відкриваючи можливості для досягнення чергових успіхів, а «консервація» придбань гальмує розвиток. Як кажуть психологи: не можна щось налити в повну посудину. Для настання нового потрібно звільнитися від старого. Некероване накопичення призводить до застою у справах, зниження життєвого темпу та перманентного відтворення минулого. Картина життя не зміниться, якщо малювати її тими самими фарбами. Кожен новий день народжує відчуття дежавю, тому що ми тримаємося за те, що віджило, і втрачаємо нові можливості.

pexels karolina grabowska 4506270 - Психологія, Спосіб життя - 50Plus

Шкода накопичення

Безцільне та нерозбірливе збирання речей є психічним відхиленням, для якого існує медичний термін – силогоманія. Цей розлад ще називається синдромом Плюшкіна і характеризується пристрастю до зберігання предметів, які примножуються без практичної потреби, оскільки не використовуються.

Спорідненою патологією вважається диспозофобія – страх розлучання з речами. Обидві форми «дивакуватості» виявляються переважно з віком. Але навіть за відсутності діагнозу з роками ми обростаємо все більшою кількістю речей і дедалі важче з ними розлучаємося. Мотивацією до зберігання зайвих придбань стає раціональне прагнення накопичити дітям, онукам чи «на чорний день». І це насправді має сенс: у важкі часи старе майно може стати матеріальним чи духовним ресурсом.

Проте більшість припасів, раритетів та сувенірів із нашого скарбу лише відбирають енергію на зайві емоції та обслуговування. Якщо ви не колекціонер, мистецтвознавець, шанувальник стилю «вабі-сабі», ідейний аскет чи прихильник «усвідомленого споживання», то залатаний, пошарпаний, старий мотлох вноситиме у свідомість деструктив, формуючи орієнтири на задоволення малим.

pexels isaac taylor 2969311 - Психологія, Спосіб життя - 50Plus

Геть сміття

Є загальні рекомендації, яких речей потрібно без жалю позбавлятися. Щоб не програмуватися на хвороби та бідність, варто відмовитися від накопичувачів негативної енергії, що шкодить самопочуттю та вдачі. Насамперед це речі-пилозбірники, неприємні, пошкоджені та непридатні до використання. Сміливо розлучайтеся з речами, якими не користувалися протягом року, у котрих  закінчився термін придатності, яким немає місця або котрі не радують.

Перегляньте крупи, спеції, ліки, розпродажні покупки, пересічні подарунки, одяг і взуття, що вийшли з ужитку. Маєте зайві речі, якщо постійно прибираєтеся в місцях їх зберігання: шафах, полицях, торбах. Якщо серед барахла важко знайти те, що потрібно. Якщо речі складено не туди, куди треба. Якщо предметами гардеробу не користуєтесь. Якщо речі не відповідають способу життя.

А почніть розхламлення з предметів, що з точки зору енергетики вважаються «небезпечними»: зламаної техніки та годинників, «неблагополучних» живих і штучних рослин, в’янучих квітів, сухостою, гербаріїв, мушель, опудал тварин, битого та тріснутого посуду, чужих речей, минулорічних календарів, фантиків, папірців та дрібного сміття. За народними повір’ями ці предмети погано впливають на долю і загрожують матеріальному достатку. Критерії відбору речей – ваші від них емоції. Все, що не подобається, геть.

Куди подіти зайве?

Непотрібні речі можна продати, утилізувати на переробку чи віддати нужденним. Подаруйте їх через соцмережі або інтернет-майданчики чи запропонуйте благодійним організаціям та соціальним установам: дитячим будинкам, притулкам, інтернатам для інвалідів та людей похилого віку, центрам допомоги переселенцям тощо.

Втім, пам’ятайте, що забобони забороняють виносити за поріг та передавати іншим людям особисті люстерка, спідню білизну та речі, що контактували з волоссям: капелюшки, хустки, гребінці, шпильки, фен. А ще ряд речей, як кажуть у народі, не можна віддавати задарма (погана прикмета): особисті прикраси та постільні речі. Чесно дайте собі  відповідь на питання, чи хочете залишити поряд із собою якусь енергію, чи краще звільнити місце для нової. Тільки не просто складіть все непотрібне до скрині, щоб прибрати з очей, а реально віддайте безхатькові, віднесіть до гуманітарного центру чи залиште біля церкви.

christmas g95f67362d 1920 - Психологія, Спосіб життя - 50Plus

Почистіть гаджети та голову

Передсвяткове прибирання стосується не лише позбавлення бруду та непотрібу в квартирі. Навести лад потрібно на дачі, в автівці, гаражі та на робочому місці, бо хаос і прогрес у справах несумісні. Варто провести ревізію також у переліку очікування. Закриваємо «висяки» (відкладені зобов’язання і не вирішені питання, що  чекають своєї черги понад місяць): запускаємо їх в роботу або обнуляємо. Це звільнить енергію для реалізації нових завдань.

Настав час видалити і зайву інформацію: з комп’ютера, соціальних мереж та власної голови. Позбавляємося неактуальних файлів і зв’язків. У сміттєвому кошику має бути все, що лежить у пам’яті мертвим тягарем. Почистіть вміст робочого столу, підписок та друзів. Відмовтеся від усього руйнівного і фільтруйте контент надалі.

Залишіть у своєму світогляді лише позитив, а у віртуальному та реальному оточенні – тільки ті контакти, що надихають. Адже не можна покращити життя, не виправивши помилок в отриманому досвіді. І до порядку треба прагнути не фанатичного, а гармонійного. Все має бути систематизованим та перебувати на своїх місцях. Навести лад треба навіть в уявленнях про майбутнє. Беремо із собою у завтра лише найнеобхідніше. Чим менший багаж, тим легшим є шлях.

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU