Вашому партнеру бракує емоційного інтелекту? Як це розпізнати

FacebookTwitterLinkedinTelegram

За словами відомого клінічного психолога Скотта Лайонса, емоційний інтелект – це здатність розуміти свої емоції та керувати ними. Емоційний інтелект забезпечує здорове спілкування у стосунках, зазначив доктор Лайонс в інтерв’ю Daily Mail. А якщо вашому партнеру чи партнерці його бракує, ви  почуваєтеся самотнім.

Поняття емоційного інтелекту або емоційного коефіцієнта в(EQ) вживається з 1960-х років. А популярним воно стало в середині 1990-х завдяки публікаціям американського журналіста і психолога Деніеля Гоулмана.

Останніми роками емоційний інтелект став модною темою повсякденних розмов. І не в останню чергу через те, що нерозвинений EQ часто є причиною розпаду шлюбів та партнерських відносин.

На думку Скотта Лайонса, однією з основних проблем в більшості нестійких стосунків є нестача спілкування. А стрижнем спілкування є емоційний інтелект.

На жаль, у деяких людей EQ не розвивався. Причинами цього були сімейні проблеми або інші психотравми дитинства. Стосунки з людиною з низьким EQ можуть означати, що ви продовжуєте відтворювати старі нездорові моделі поведінки, і від цього може бути дуже боляче, каже доктор Лайонс.

Емоційний інтелект у стосункахЗа його словами, емоційного інтелекту, на щастя, можна навчитися. Однак першим кроком того, кому його бракує, є визнання цього факту.

Нестачу EQ у ваших партнерів чи партнерок можна виявити за такими дев’ятьма ознаками.

Вони не здатні дивитися на речі чужими очима

Психолог стверджує, що у відносинах нам потрібен хтось, хто може розділити наш світогляд. Емоційний інтелект дозволяє нам бачити речі поглядом іншої людини.

Партнери не обов’язково мають погоджуватися одне з одним. Проте їм принаймні необхідно визнавати відмінності в поглядах, аби потім долати їх разом.

Нездатність людей усвідомити, що їхній досвід може відрізнятися від вашого, не є добрим знаком, вважає доктор Лайонс.

Вони починають захищатися, коли ви ділитеся своїми почуттями

Навіть якщо ваш партнер з вами не погоджується, він повинен вислухати вас, не сварячись. Адже емоційно зріла реакція передбачає бажання вислухати або навіть просто обійняти.

Вони займають оборонну позицію

Їхні руки можуть бути схрещені. У них може бути жорстка постава. За словами Скотта Лайонса, такий фізичний захист вказує на те, що людина вважає свою думку єдиною правильною.

Оборонна позиція призводить до нездатності бути вразливим та спілкуватися з іншими людьми на емоційному рівні, особливо в романтичних стосунках.

Вони зляться на вас, тому що ви не вмієте читати їхні думки

Якщо вони зляться на вас через те, що ви не задовольняєте їхні потреби, але при цьому не повідомляють про свої потреби, це вже червоний прапор стосунків.

Ознаки, що партнеру бракує емоційного інтелектуНаприклад, партнер чи партнерка можуть засмутитися через те, що ви їм не подзвонили, коли в них був поганий день.

Вони не вловлюють невербальні сигнали

Коли ми ділимося своїми почуттями, то не завжди знаходимо для них слова. У таких випадках вмикаються невербальні сигнали. Емоційно розвинений партнер, зазвичай, розуміє їх. А партнер з низьким EQ може ці тонкі сигнали не вловити.

Вони не ставлять додаткових запитань

«Емоційний інтелект частково полягає в тому, щоб ставити слушні додаткові запитання», – зазначив доктор Лайонс. Ця властивість надзвичайно важлива. Тоді як відсутність цікавості до почуттів іншого є ознакою низького емоційного інтелекту.

Попри це вони хочуть отримати всі факти

За словами доктора Лайонса, є велика різниця між вмінням ставити додаткові запитання та бажанням отримати всі факти. Ваш партнер чи партнерка не обов’язково повинні володіти всією інформацією, щоб емоційно бути поруч з вами.

Емоційний інтелект у паріЛюдина з низьким EQ може відчувати необхідність дізнатися всю історію, щоб з’ясувати, чи повністю вона з вами згодна, каже психолог. Тоді як людина з високим емоційним інтелектом не цікавиться всіма фактами, а просто розділяє ваші емоції.

Вони звинувачують замість того, щоб наводити мости

Партнери з низьким EQ можуть піддавати сумніву те, що ви розповідаєте. Приміром, часто кажуть щось на кшталт «Я не думаю, що це правда». Або  навіть дорікають вам, що ви надто чутливі. Усе це – різні прояви звинувачень, а не намагання встановити зв’язок.

Фрази емоційно зрілої людини геть інші, наприклад: «Я тут, з тобою», «Я тебе чую», «Чи можеш розповісти мені про це більше?», «Як я можу тебе підтримати?».

Вони мовчать, коли від них чекаєш реакції

Наші почуття бувають такими сильними, що ми не можемо висловити їх словами. Тиша в такій ситуації цілком нормальна. Але іноді ми потребуємо зворотного зв’язку чи підтвердження. І саме в таких випадках партнер (партнерка) раптом замовкає.

Ознаки нестачі EQ Його (її) поведінка також може означати, що він (вона) приховує своє внутрішнє життя – і не лише коли справа стосується конфліктів, а й тріумфів та звершень.

Як бути?

Брак емоційного інтелекту занурює обох партнерів у почуття самотності. За словами доктора Лайонса, ваша половинка з низьким EQ може не знати про цю свою особливість. Тому важливо бути з нею ніжним. Потрібно ініціювати розмову, ставитися до людини з розумінням, а не навішувати на неї ярлик. Адже вона не з власної волі стала такою: просто застрягла у своєму емоційному розвитку.

Така нерозвиненість не є фатальною перешкодою для стосунків, якщо є готовність її подолати, запевнив Скотт Лайонс.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU