віЩасливе життя і здобутки видатного конструктора автомобілів, засновника корпорації «Ford Motor», одного з найбагатших людей Генрі Форда усіх часів склалися, у тому числі, завдяки зустрічі з неперевершеною жінкою, мудрою соратницею і коханою дружиною.
Успіх завдяки коханню
Історія успіху Генрі Форда – це історія його сім’ї. Все своє життя Клара підтримувала свого чоловіка у всіх його експериментах. У своїй книзі Генрі зізнається: іноді вона вірила в його успіх навіть більше, ніж він сам. І цим спонукала його до нових технічних звершень і досягнень.
Сьогодні автомобілі Ford відомі у всьому світі своєю функціональністю та надійністю. Але в кінці ХІХ ст. в успіх Генрі Форда не вірив ніхто, крім його нареченої Клари Джейн Брайант. Жодного разу у своєму житті вона не засумнівалась у можливостях свого коханого, ще й активно допомагала у всьому: тримала лампу над його головою під час роботи, з легкістю могла вибити двері хліва, аби зібраний Генрі самохідний екіпаж виїхав на вулицю!
видвід
«Найвизначніший день у житті – одруження з місіс Форд»видві
Він зустрів її вперше на сільській вечірці: привабливою кароокою красунею захоплювались усі навколишні молодики. Клара народилась у сім’ї фермера і не боялась ніякої роботи. Але Генрі здивував і зачарував її захопленістю своєю справою, мрією створення карети, яка б їхала без коня. Після одруження молоді отримали землю у подарунок від батьків, на якій і почали створювати свою сімейну казку: побудували і облаштували зручний будинок, народили хлопчика Едселя. Батько Генрі нарешті зрадів поверненню сина до фермерського господарства.
Але мрія знову покликала Генрі переїхати до Детройда. Молода дружина без сліз та істерик покинула налагоджений побут, зібрала речі і вирушила без дорікань в дорогу. Пізніше він занесе до акуратної та чистенької з ароматом пирогів кухню свій перший 80-кілограмовий мотор, який буде стрибати приміщенням, руйнуючи все. І знову молода жінка не сказала ані слова проти технічних досліджень на її кухні. В сараї Генрі все ж зібрав свій автомобіль. Щоправда спроба виїхати була невдалою, адже дверний отвір був занадто вузьким. На допомогу прийшла Клара: взяла кирку в руки та розширила вихід для виїзду залізного коня.
Разом зі своєю дружиною він розбагатів, прославився, розвинув власний бізнес, став мільйонером. Дружина була поруч і у важкі скрутні часи, коли виживати доводилось на 3 долари в тиждень, і тоді, коли їхній достаток дозволяв їм майже все: подорожувати, брати участь у благодійних фондах і підвищувати зарплатню робітникам у часи лютування безробіття в країні.
Однак іноді дружина все ж урезонювала чоловіка і приводила до тями. У роки Великої депресії робочі, звільнені із заводу Форда, вийшли на знаменитий «Голодний марш». Поліція разом зі службою безпеки заводу відкрили вогонь по людях. Форд лютував і вимагав, щоб поліція арештовувала навіть поранених з лікарняних ліжок, і звільняв усіх причетних до маршу. Тоді Клара поставила чоловіку ультиматум: або він приймає вимоги профспілок, або вона йде від нього. Звичайно ж, Генрі підкорився. Дружина була твердою у своїх переконаннях, а Форд ніколи б в житті не зміг втратити її, а тим більше – через робочі моменти.
Разом у вічність
Їхнє довге 60-річне подружнє життя не завжди було спокійним, але Клара жодного разу не дорікнула чоловікові. Протягом усього сімейного життя завжди тримала елегантний баланс – цікавилась справами чоловіка, але ніколи не заважала. Вона завжди була готова допомогти і підтримати, навіть ночами, коли Генрі після роботи майстрував свої механізми.
Вона так сильно й самовіддано вірила у нього, у те, що його двигун буде працювати, що чоловік назвав її «Віруюча». Одного разу, на запитання журналістів, ким би він хотів бути в наступному житті, Генрі відповів: «Мені абсолютно все одно. Головне, щоб поряд зі мною була моя дружина, я хотів би провести з нею вічність».
Фото: aquelamaquina.pt