Доктор Майкл Мослі був також оглядачем Daily Mail та автором книжок зі здорового способу життя. У книзі на основі власної серії подкастів «Лише одна річ» (Just One Thing) він розповідав про прості зміни у способі життя, що допомагають покращити здоров’я.
67-річний Майкл Мослі трагічно загинув на грецькому острові Сімі під час червневої відпустки, ймовірно, зірвавшись з крутого схилу. Видання Daily Mail опублікувало декілька цінних порад доктора Мослі, що нині звучать як заповіт.
Завершіть обід яблуком
Свій обід – чи то жирну рибу, чи то сендвіч на ходу – доктор Мослі полюбляв завершувати яблуком. І не лише тому, що йому подобався смак цього фрукта, але й тому, що він очищував піднебіння. За його словами, у старій приказці «Яблуко на день – і лікар не потрібен» є велика частка правди.
Адже яблука містять багато клітковини та флавоноїдів. Ці корисні сполуки виробляються рослинами для захисту від сонячного світла та хвороб. Експерти вважають, що вони аналогічним чином захищають і людей. Яблука сприяють зниженню рівня холестерину та артеріального тиску, а також протистоять розвитку діабету.
Подрімайте відразу після обіду
Якщо ви погано спите і часто страждаєте від занепаду сил у другій половині дня, то замість того, щоб випити філіжанку чаю або кави, трохи подрімайте.
Недавні дослідження показали, що денний сон може творити чудеса з розумом та тілом. Він не лише покращує розумові здібності, настрій та самопочуття, а й навіть оздоровлює серце. Зокрема, він пов’язаний із 48-відсотковим зниженням ризику інфаркту, інсульту та серцевої недостатності.
Але спати вдень потрібно не пізніше 15:00.
Якщо багато працюєте сидячи, частіше вставайте
Сидяча робота шкідлива для організму, застерігав доктор Мослі. На щастя, є просте рішення: підводитися бодай на кілька хвилин щогодини.
Посилаючись на дослідження Джона Баклі, професора Університетського центру Шрусбері, Майкл Мослі пояснював: коли ми довго сидимо, наш організм переходить у «сплячий» режим. У такому режимі вимикається багато важливих функцій, які підтримують наше здоров’я.
Отже, слід підійматися з місця за будь-якої можливості!
Дізнавайтеся щось нове
Замість того, аби щовечора сидіти перед телевізором, варто витрачати цей час на те, щоб дізнатися про щось невідоме. Опанування знань в солідному віці не лише тренуватиме мозок, але й допоможе генерувати нові мозкові клітини.
Процес навчання також сприяє зниженню рівня стресу.
Одним з найкращих розумових занять є вивчення нової мови, оскільки жонглювання різними звуками, словами, концепціями та правилами покращує роботу мозку. В ідеалі практикувати нову мову потрібно бодай п’ять годин на тиждень, вважав доктор Мослі.
Прийміть перед сном гарячу ванну
Експерт стверджував, що розслаблення в гарячій ванні – одне з тих рідкісних насолод у житті, що приносить не лише приємні відчуття, але й користь.
Регулярне приймання ванни допомагає знизити рівень цукру в крові та зменшити ризик серцевих захворювань. Гаряча ванна за 90 хвилин до сну сприяє швидкому засинанню та покращує якість нічного відпочинку. Вода повинна мати температуру 40-42 градуси за Цельсієм.
Щовечора записуйте три речі, за які відчуваєте подяку
Звичка регулярно відчувати подяку допомагає почуватися щасливішим. Завдяки їй знижується артеріальний тиск, покращується сон, полегшується біль і навіть переналаштовується мозок, стверджував Майкл Мослі.
І ще: подяка вчить цінувати позитивне, а не зосереджуватися на своїх переживаннях.
Фото: pixabay.com