Використання емодзі може багато чого повідати про наш емоційний інтелект

Американські дослідники стверджують, що ці невербальні, але красномовні сигнали сприяють побудові більш здорових та міцних відносин.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Спілкування за допомогою емодзі – це химерний спосіб комунікацій, під час яких співрозмовнику надсилають картинки із сенсом, аби ліпше виразити свої почуття.

Нове дослідження команди з Університету Індіани (США) показало: використання цих зображень розкриває емоційний інтелект людини.

різні емодзі

Про що повідомили дослідники?

Науковці залучили до дослідження 320 дорослих добровольців, 191 жінку та 123 чоловіки, які зазвичай використовували емодзі у текстових повідомленнях.

Їх попросили пройти онлайн-опитуваня, що стосувалося, зокрема, емоційного інтелекту, частоти використання емодзі та рівня прихильності співрозмовників.

Команда виявила, що особи з вищим емоційним інтелектом та ймовірною прихильністю співрозмовника зазвичай частіше надсилають емодзі. Адже їх меншою мірою турбує невизначеність щодо інтерпретації повідомлення отримувачем.

Найчастіше так вчиняють жінки, адже вони більш схильні висловлювати свої почуття на інтимнішому рівні.

А тим часом люди, які страждають від відсутності прихильності з боку інших, рідше діляться емодзі із сім’єю, друзями або романтичними партнерами.

До слова, чоловіки відправляють менше емодзі, ніж жінки.

чоловік з телефоном

Що ще виявило дослідження?

Це перше дослідження, що виявило важливість невербальних сигналів для побудови більш здорових та міцних відносин.

Науковці також помітили, що учасники найчастіше використовували емодзі, аби якнайкраще розкрити суть свого повідомлення та передати його тон. Вони також користувалися емодзі для покращення настрою аби демонстрації почуття гумору.

Як зауважили вчені, жінки, якої є емоційно виразнішими, прагнуть за допомогою емодзі «передати складніші сенси або бути більш точними у комп’ютерному спілкуванні, особливо з друзями та сім’єю».

Згідно з дослідженням, емодзі нерідко асоціюються з більш романтичними та сексуальними взаємодіями. Вони важливі для підтримування подальшого зв’язку після першого побачення, розповіло видання Daily Mail.

Було виявлено, що для учасників, котрі демонстрували високий рівень емоційного інтелекту та відправляли більше емодзі, характерне «поєднання самосвідомості та соціальної усвідомленості». Вони краще управляють відносинами та розв’язують конфлікти.

Команда помітила, що особи з вищим рівнем емоційного інтелекту сприймали текст з емодзі як одкровення, тоді як люди з низьким емоційним інтелектом сприймали його просто як повідомлення. Це свідчить про те, що особи з вищим рівнем емоційного інтелекту «краще інтерпретують емоційні сигнали в емодзі», написали дослідники у звітній статті.

«Те, як ми взаємодіємо під час віртуального спілкування, може розповісти про нас дещо більше. Це не просто смайлик або серце: це спосіб передати сенс та спілкуватися ефективніше, а те, як ви його використовуєте, розповідає нам про вас», – зазначили вчені.

На їхню думку, необхідно провести більше досліджень, щоб якомога краще зрозуміти роль емодзі у відносинах між людьми.

Результати дослідження опублікував журнал PLOS ONE.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU