В Італії спроєктували гігантську яхту у формі черепахи. У цьому плавучому місті можуть одночасно перебувати 60 000 гостей.
Концепт Pangeos розробила студія Lazzarini на чолі з інженером та дизайнером яхт П’єрпаоло Лаццаріні. Проєктувальники пишаються, що їхнє нове дітище буде вдвічі більшим за римський Колізей. Приголомшливу анімаційну візуалізацію ідеї вони опублікували в соцмережах.
Pangeos має довжину 550 м та ширину від крила до крила – 610 м. За амбітним задумом команди дизайнерів, десятки тисяч морських туристів знайдуть на борту монументальної черепахи все необхідне для комфортного відпочинку.
Тут, зокрема, розташуються готелі, торгові центри, парки, гелікоптерні майданчики та посадкова смуга для літаків, повідомило видання Designboom.
Назва яхти походить від суперконтиненту Пангеї. Він існував 335-175 млн років тому – в пізньому палеозої та ранньому мезозої.
Чим здивує футуристична мега-яхта?
Корпус Pangeos має осадку 30 м та складається з дев’яти різних носових частин. Його розділено на кілька блоків.
Із портової зони можна потрапити на головну площу. Вона простягається до люксових будівель з терасами на дахах, де можуть здійснювати посадку літальні апарати.
Pangeos оснащено дев’ятьма високотемпературними надпровідниковими електродвигунами, що живляться від різних бортових джерел енергії. Потужність кожного двигуна – 16 800 к. с. Яхта-черепаха приводиться в рух реактивною трансмісією й розвиває крейсерську швидкість 5 вузлів.
Коли мандрівне місто плаватиме, крила отримуватимуть енергію від хвиль, що розбиваються. Крім того, на даху розташовані сонячні батареї, які забезпечать частину необхідної енергії для живлення судна. Те, що Pangeos не забруднюватиме моря й атмосферу планети шкідливими викидами, є особливим приводом для гордості проєктувальників.
Для будівництва потрібно близько 8 мільярдів доларів. Окрема стаття витрат – спорудження гігантської інфраструктури верфі/греблі розміром 600 х 650 м з прямим доступом до моря. Щоб зібрати необхідну суму, дизайн-студія запустила краудфандингову ініціативу в інтернеті.
На будівництво міста-черепахи знадобиться близько восьми років. Коли проєкт втілять в життя, Pangeos стане найбільшою плавучою конструкцією у світі з будь-коли побудованих.
Фото: www.lazzarinidesignstudio.com