Як можуть виглядати космічні колонії майбутнього

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідження космосу завжди було ключовою частиною науково-фантастичних кіноблокбастерів – від знаменитого «Інтерстелару» до «Марсіанина». Кожен, хто захоплюється космічною тематикою, напевно, має окрему мрію побачити Всесвіт зблизька, а не на фото супутників. Тому в Ілона Маска знаходиться чимало прихильників, що за свого життя бажають побачити штучні поселення на Марсі та інших планетах.

Але як саме виглядатимуть людські колонії поза нашої рідною планетою насправді? Нейромережа Midjourney намагалася зобразити це, враховуючи думки експертів.

«Шлюзи» поблизу Землі

Девід Барнхарт, генеральний директор і засновник космічної компанії Arkisys, стверджує, що дослідження космосу людиною залежить від наявності «шлюзів» поблизу Землі та автономних «портів» на шляху між планетами. Такі споруди створить невелика кількість людей-дослідників («технавтів»). Тоді вже з’явиться можливість переправляти більшість переселенців на Марс та за його межі.

У розмові з журналістами Daily Mail Девід Барнхарт зазначив, що майбутнє дослідження космосу людиною значною мірою залежить від налаштування необхідної інфраструктури. Тобто спочатку треба створити «проміжні порти» із ланцюгами постач, житлом, продуктовими магазинами тощо.

Барнхарт пояснює, що саме таким чином відбувалися дослідження на Землі. Вони тривали десятиріччями, але першими завжди були ті, хто створював форти, міста, села тощо на нових місцях. Створена інфраструктура дозволяла приймати необхідні товари/послуги для подальшого розвитку та розміщувати нових поселенців.

На думку експерта, саме так буде і з освоєнням космосу. Космічна компанія Arkisys має на меті побудувати «шлюзи» – орбітальні маяки, що обслуговуватимуть мандрівників і космічні кораблі на орбіті Землі, на Місяці, Марсі та поза їх межами.

kosmichni stancziyi shho obertayutsya navkolo misyaczya - Спосіб життя - 50Plus

Шляхові станції до Марса на орбіті Місяця

За словами Барнхарта, спочатку НАСА розглядало Місяць як середовище для створення «шлюзу», що сприятиме транспортуванню палива та персоналу. Крім того, за початковою концепцією, супутник Землі повинен був стати проміжною станцією для можливого транспортування на Марс.

Наразі ця ідея трохи розширена. З цією ж метою планується створювати космічні станції, що обертатимуться навколо Місяця, який стане лише одним із «портів» у цій системі. Наявність великих антен також забезпечить постійний зв’язок із колоніями на Марсі або ще далі вглиб Сонячної системи.

shlyahovi stancziyi - Спосіб життя - 50Plus

Видобуток астероїдів

Ця космічна галузь промисловості майбутнього, на думку експертів, може стати однією із найприбутковіших. Спеціалісти припускають, що першим трильйонером стане магнат, що займеться видобутком астероїдів.

Наразі NASA відстежує понад 6000 астероїдів: припускається, що видобуток лише десяти з найближчих до Землі може принести 1,5 трильйона доларів. Наприклад, тільки один астероїд Психея-16, за оцінками, містить золота на суму 700 квінтильйонів доларів.

vydobutok asteroyidiv - Спосіб життя - 50Plus

Пілотовані бази на Місяці

Колишній консультант NASA Філіп Роберт Гарріс у своїй книзі ««Space Enterprise» пише, що будівництво космічних станцій та баз на Місяці закладе основу космічної інфраструктури на наступні 50 років. Воно сприятиме подальшому розвитку поселень у космосі, пілотованих місій на Марс та видобутку астероїдів. На думку Гарріса, людське населення, ймовірно, зросте протягом цього тисячоліття до тисяч космонавтів – від будівельників космічної інфраструктури до дослідників космосу.

Також експерт зазначає, що Місяць – логічне місце для створення першої позаземної колонії людей. Супутник Землі забезпечить захист від космічних небезпек, енергію завдяки Сонцю та матеріальні ресурси для підтримки людської діяльності. Крім того, Місяць – чудова платформа для наукових досліджень.

До речі, за всю історію дослідження космосу на Місяці побувало 12 людей!

budivnycztvo na misyaczi - Спосіб життя - 50Plus

Зоряні кораблі Маска та постійна база на Марсі

Ілон Маск торік припустив, що подорож людини на Червону планету може відбутися до 2029 р. Аби знизити втрати, він планує використовувати для освоєння Марса свої багаторазові ракети Starship разом із флотом Starship, що «кочує» між планетами.

Маск вважає, що знадобиться приблизно 1000 зоряних кораблів, щоб зробити життя багатопланетним. На його думку, становлення космічної цивілізації допоможе людству уникнути загрози зникнення (наприклад, через ядерну війну).

Як зазначає Маск, самодостатнє поселення на Марсі зробить життя людей міжзоряним. Так ймовірність збереження цивілізації у випадку катастрофи на Землі буде значно вищою. Крім того, постійна марсіанська база дозволить людям подорожувати ще далі.

mars - Спосіб життя - 50Plus

Високотехнологічні орбітальні станції

Генеральний директор Graphene Space Habitat Limited Вівек Кончеррі стверджує, що майбутні космічні станції будуватимуть з високотехнологічних матеріалів за допомогою робототехніки та штучного інтелекту. Його команда вже виготовила 3D-моделі космічних середовищ і сподівається на подальший розвиток цього напрямку.

При створенні космічних станцій використовуватимуть композити, посилені графеном. Як стверджує пан Кончеррі, цей матеріал – фантастичне рішення, адже він легший, ніж метали, які раніше застосовувалися у космосі. До того ж графен можна використовувати для розсіювання тепла там, де гаряче.

космічні колонії

Вівек Кончеррі зазначає, що створені його командою структури можуть бути не ідеальними. Проте вони дозволять зробити обґрунтоване припущення, створити невеликий прототип і відправити його в космос за допомогою датчиків. Як зазначає космічний фахівець, деякі компоненти можуть вийти з ладу, але для швидкого дослідження – це єдиний спосіб щось дуже швидко зробити та перевірити, а вже потім покращувати отримані результати.

Фото: @Midjourney

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU