Як стають мільярдерами

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Чи є зв’язок між багатством та особистістю? Це питання цікавить багатьох. Відповідь на нього намагалася отримати команда досвідчених психологів, їхнє дослідження довело існування зв’язку між багатством та особистістю. Дійсно, існують певні риси, завдяки яким людина має значні шанси стати багатою.

Багатство та характер – пов’язані чи ні?

У дослідженнях вчених з Відкритого університету та Норвезької школи менеджменту взяли участь більш як 3200 осіб. Звісно, ці люди не були мільярдерами, проте близько 10,8% з них заробляли понад 94 000 доларів щороку, а 23,7% – мали родинний дохід менше 25 000 доларів.

Проведене психологічне дослідження враховувало численні чинники повсякденного життя: опитувані надали відповіді на питання, присвячені їхньому матеріальному стану, власності та іншим особистим інвестиціям. На базі отриманої інформації вчені намагалися зрозуміти, що саме сприяє багатству та які потрібно мати якості характеру, щоб стати якщо не мільярдером, то хоча б доволі заможною людиною.

Усі отримані характеристики були порівняні з рисами «великої п’ятірки» – моделі особистості людини через сприйняття її іншими людьми: сумлінності, відкритості до набуття досвіду, екстраверсії, доброзичливості та нейротизму (емоційної нестійкості). Таким чином вчені дослідили взаємозв’язок між багатством та рисами особистості.

ТОП-5 рис характеру, від яких залежить багатство

За висновками психологічних досліджень, існує 5 головних характеристик, які притаманні заможним людям. Перевірте, чи є у вас якась із них!

Досвідчені психологи-експерти стверджують, що справжні багатії:

  • більш сумлінні та мають більше почуття відповідальності та організованості;
  • менш невротичні та імпульсивні, коли справа доходить до витрат;
  • майже не схильні до надмірних витрат та проявів неконтрольованої щедрості;
  • менш схильні до ризиків та більш прив’язані до своєї власності;
  • менш екстравертні та більш схильні до розумних, добре обміркованих інвестицій.

cholovik rahuye groshi - Психологія - 50Plus

Сумлінність, помножена на емоційну стійкість, проти імпульсивності

Перш за все, рівень багатства пов’язаний із сумлінністю: багаті люди частіше мають сильніше почуття відповідальності. Також вони менш емоційно нестійкі та екстравертні. Саме через це заможні люди більш схильні до заощаджень та завжди контролюють витрати. Вони ніколи не роблять покупок та інвестицій на емоціях.

Дослідники вважають, що у порівнянні із заможними звичайні люди набагато імпульсивніші. Вони нерідко покладаються на емоції та роблять необмірковані покупки. Багатії завжди зважують усі ризики, перш ніж приймати будь-які інвестиційні рішення.

Доброзичливість також була негативно пов’язана з економією грошей. На думку експертів, ця риса характеру сприяє занадто щедрим витратам на подарунки.

Автори дослідження вважають, що люди, які мають більше майна, менш відкриті до досвіду через «прив’язку» до своїх маєтків. Майнове багатство «прив’язує» протягом тривалого часу та запобігає експериментам, пов’язаним із відкритим досвідом. Тому багаті люди менш схильні до ризиків, що можуть призвести до втрати майна.

skarbnychka - Психологія - 50Plus

Правда, але не істина в останній інстанції

Як бачимо, схильність до багатства залежить від певних рис характеру. Проте, як зазначає провідний автор дослідження, професор Марк Фентон-О’Кріві, це не означає необхідність змінювати свою особистість. На його думку, отримані висновки в першу чергу корисні фінансовим консультантам, які зможуть адаптувати свої поради до особистості клієнта.

Наприклад, як пояснює професор, якщо клієнт сумлінний, то це дуже добре. Екстраверти та доброзичливі люди з низьким рівнем сумлінності можуть потребувати додаткової підтримки для регулярних заощаджень. Крім того, екстраверти можуть бути більш схильними до імпульсивних витрат на фізичні речі, через що зменшується їхня здатність інвестувати.

Також професор Фентон-О’Кріві запевняє, що це дослідження – лише «миттєвий знімок у часі». Воно доповнює і без того неоднозначну картину особистостей та ефекту фінансових прибутків. На думку професора, подальші дослідження могли б із користю визначити, які контекстуальні фактори пом’якшують ці зв’язки та пояснюють протилежні висновки.

monety - Психологія - 50Plus

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU