7 прихованих симптомів раку, про які потрібно знати кожному

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Онкологи закликають звертати увагу на менш очевидні симптоми раку та вчасно обстежуватися.

Аномальні кровотечі, пухлини або безпричинна втрата ваги є добре відомими можливими ознаками раку. Однак є чимало інших потенційних симптомів, до яких не варто ставитися байдуже, повідомляє Independent.

Дослідники знають понад 200 видів раку. Для них характерні численні можливі симптоми, зазначає Джулі Шарп, голова відділу охорони здоров’я та інформації в організації Cancer Research UK (CRUK). На думку експертки, всі ці симптоми доволі складно тримати в голові. Тому важливо дослухатися до свого організму і не зволікати з походом до лікаря. Бо ж раннє виявлення раку означає, що його лікування з більшою ймовірністю буде успішним.

Ось деякі з менш очевидних можливих ознак раку.

Утома

Є багато захворювань, які супроводжуються втомою. Але вона може бути також симптомом раку. Якщо ви постійно відчуваєте втому, яка заважає працювати та займатися повсякденними справами, слід повідомити про це свого сімейного лікаря. Він випише направлення на подальше обстеження.

Нічна пітливість

Нічна пітливість інколи може бути нормою, особливо для жінок під час менструації або менопаузи. Однак із цим неприємним симптомом можуть бути пов’язані деякі види раку. Зокрема, рак кісток, печінки або лейкемія.

Постійний розлад шлунку та печія

Розлад шлунку та печія можуть бути результатом вживання неякісних продуктів, гострих або жирних страв. Ці прояви нерідко пов’язують з надмірною вагою, курінням чи вагітністю. Проте вони можуть вказувати також на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, грижу стравохідного отвору діафрагми, а також рак шлунку або стравоходу. Якщо ці симптоми не минають, потрібно записатися до гастроентеролога.

Виразки в роті, що ніяк не затягуються

До виразок в роті призводить чимало чинників. Приміром, погано підігнані зубні протези, прорізування зубів мудрості, інфекції, приймання ліків, неправильне харчування або ушкодження, спричинені чищенням зубів. Але якщо виразка в роті не виліковується, слід звернутися по допомогу. Виразка, яка не зажила протягом трьох тижнів, може сигналізувати про щось серйозніше, наприклад, рак ротової порожнини.

Постійна захриплість

Зазвичай охриплість пов’язана із сухістю, болем в горлі, надмірно галасливою розмовою або співом. Захриплий голос може також вказувати на ларингіт. Проте, як засвідчують експерти, охриплість, що триває 10 і більше днів, є приводом для обстеження. Адже це – симптом серйозного захворювання: раку гортані.

Довготривале здуття живота

Якщо здуття живота триває впродовж кількох тижнів, це привід піти до лікаря. Цей симптом зазвичай не є чимось серйозним, він може свідчити про шлунково-кишкове захворювання. Таке, приміром, як синдром подразненого кишківника. Набагато гірше, якщо здуття живота є ознакою гінекологічного раку або раку кишок.

Кашель, що не минає

Кашель – дуже поширена захисна й очищувальна реакція органів дихання. Зазвичай він минає досить швидко. Проте якщо кашель мучить вас більш як три тижні, не слід нехтувати професійною консультацією. Є небезпека, що він пов’язаний з раком легенів. Хоча цілком ймовірно, що це прояв алергії.

Помітивши будь-які з цих симптомів, не слід наперед панікувати. Краще вчасно давати собі раду: обстежуватися, лікуватися і бути здоровими.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU