Частіше кажіть «дякую»: почуття подяки захищає від інфаркту

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Як показало нове дослідження Ірландського національного університету в Мейнуті, звичайна подяка береже здоров’я серця.

Учасники, які висловлювали під час дослідження найбільше вдячності, мали менше шансів отримати серцевий напад у найближчі чотири-дев’ять років.

Як проходило дослідження

Психолог Браян Ліві, провідний автор дослідження, вважає його результати додатковими доказами того, що «позитивні емоції, такі як подяка, пов’язані з найкращими показниками здоров’я, особливо зі зміцненням здоров’я серцево-судинної системи».

Науковці залучили до дослідження 912 осіб, середній вік яких становив 57 років. Спочатку їх попросили відповісти, якою мірою вони згодні із твердженням «У мене в житті багато всього, за що можна дякувати». Також вони мали засвідчити, наскільки є вдячними «широкому колу людей», розповіло видання Daily Mail. Потім – задля підвищення рівня стресу – добровольцям запропонували відповісти на запитання арифметичного та колірно-шрифтового тестів. Якщо учасники не могли дати швидкої відповіді, її автоматично позначали як неправильну.

Про що дізналися вчені

Дослідники проаналізували результати тестів, а потім, протягом наступних дев’яти років, вели спостереження за здоров’ям учасників.

Добровольці, котрі були надзвичайно вдячні подіям і людям у своєму житті і в яких частота серцевих скорочень підвищувалася у відповідь на стресові випробування, виявилися менш схильними до серцевого нападу. Попри те, що частота серцевих скорочень пов’язана з ризиком інфаркту.

Між тим автори дослідження припускають, що люди, які докладають більше зусиль у стресових ситуаціях, зазвичай є найбільш вдячними в житті. Вони загалом менш схильні до стресу. Адже задоволені тим, що мають, та схильні до здоровішого способу життя. Тому потенційно в них менше шансів отримати серцевий напад.

Вдячні людиРезультати дослідження вказують на те, що вдячні люди, які зазвичай є оптимістичнішими та позитивнішими, ймовірніше, вирішували в житті більше стресових завдань, докладали більше зусиль для їх виконання. За великої частоти серцевих скорочень вони меншою мірою піддаються стресу та краще захищені від серцевого нападу.

Дослідники також зауважили, що найбільш вдячні люди меншою мірою наражалися на інфаркт попри їхній вік, індекс маси тіла або статус курця.

Результати дослідження опублікував журнал Biological Psychology.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU