Біоцифровий стартап друкує плитку з водоростей та міцелію грибів

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Ця технологія – правдивий стрибок у майбутнє. Виготовлення плитки MYCO-ALGA компанією bioMATTERS лише віддалено асоціюється із традиційним виробництвом будматеріалів.

Її розробляють у цифровому форматі, потім друкують на 3D-принтері з органічних відходів, міцелію грибів та водоростей, вирощують та збагачують біопігментами.

Виготовляючи плитку на основі живих клітин та перероблених природних відходів, їх розробники гарантують 100-відсоткову біорозкладність кінцевого продукту.

Плитка MYCO-ALGA поповнила багате портфоліо стартаперів, що рясніє розмаїтими біоцифровими виробами, зокрема, будівельними матеріалами й текстилем. У них винахідники вбачають альтернативу звичним матеріалам, виробництво яких в епоху глобального потепління може опинитися під питанням.

Як моделюють, друкують та вирощують плитку

Використовуючи обчислювальні алгоритми, співробітники компанії проєктують плитку у цифровому вигляді, а потім друкують її на 3D-принтері. Продукт вирощується та збагачується біопігментами, що надають йому природних відтінків.

Якщо придивитися до багатоетапного циклу уважніше, передусім зацікавить авторський метод перероблення побутових та промислових відходів, винайдений спеціалістами bioMATTERS. У процесі відходи подрібнюються на пастоподібний субстрат. Він і є базисом для зростання міцелію – грибниці, що подібна до купки заплутаних ниток. Інокульовану міцелієм пасту роздруковують на 3D-принтері в окремі форми. Потім протягом близько двох тижнів у середовищі з контрольованим кліматом міцелієві паста росте та діє як природний клей. Паста пронизує виріб та склеює його, покриваючи зрештою всю поверхню.

Друкована плиткаЩоб зупинити подальше зростання, спеціалісти поміщають плитку в конвекційні печі. Звідти внаслідок сушіння та зневоднення виходить жорсткий, міцний та водночас легкий матеріал.

Завершальна стадія передбачає прикрашення виробів водоростевими та міцелієвими біопігментами у вигляді гелів. Їх видруковують за допомогою 3D-принтера на кожну плитку, розповіло видання Designboom.

Завдяки кремовому забарвленню міцелію та світло-зеленому кольору водоростей готова біокомпозитна плитка є гарним оздобленням приміщень. Текстура матеріалу м’яка та бархатиста. І, що важливо, кожна плитка унікальна завдяки нескінченним варіаціям малюнків. А ще вона дуже добре поглинає звук.

Чарівники з bioMATTERS

Команда цієї дослідницько-дизайнерської студії, що народилася 2018 року, скромно називає свою справу «біоцифровим ремеслом». Своєю місією вона вважає виробництво продукції новітніми методами в умовах виснаження природних ресурсів.

Ідея стартапу належить архітекторці Ненсі Дініз, що проводить дослідження на стику біологічних систем та обчислювального проєктування. А також Френку Мелендесу – архітектурному дизайнеру та досліднику.

Плитка, зроблена на 3D-принтері

У своїй студії-лабораторії вони чаклують з живими клітинами, вилученими з міцелію, лишайників, бактерій та водоростей. Винахідники розробили методи та протоколи, які дозволяють розмножувати ці клітини, колонізувати їх у субстратах та масштабувати у різноманітних біокомпозитних матеріалах.

Команда пишається своїм досвідом розробки біоцифрових продуктів, 3D-друком та роботизованим біовиробництвом матеріалів з мінімальною кількістю відходів. Адже вважає свій доробок надзвичайно актуальним в умовах виснаження природних ресурсів та кліматичної кризи.

Фото: designboom.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU