Коли люди житимуть в підземних містах: п’ять звичних технологій 2100 року

Експерти передбачили технологічні сценарії, без яких людство не уявлятиме свого життя наприкінці XXI століття.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Усі ці сценарії ніби запозичені з науково-фантастичних фільмів. Однак у 2100 році вони можуть стати цілком реальними.

Ед Джонсон, генеральний директор та співзасновник компанії PushFar, впевнений: «У 2100 році наше життя не просто буде пов’язане з технологіями». На думку очільника компанії, що розробляє програмне забезпечення з навчання та наставництва, вони «спрямовуватимуть, формуватимуть та наставлятимуть нас».

Тож як технології змінять світ майбутнього?

Серед нас житимуть «цифрові люди»

Роботи-гуманоїди та «цифрові друзі» співіснуватимуть з людьми. Вони виконуватимуть найрізноманітніші функції. Деякі з них робитимуть складні хірургічні операції, деякі прибиратимуть сміття, а деякі просто складатимуть нам компанію.

Експерти стверджують, що цифрові люди зі штучним інтелектом та роботи-гуманоїди стануть звичною частиною повсякденного життя.

«Суспільству необхідно буде розвиватися відповідно до технологічних досягнень, аби ми не стали ізольованою і замкнутою расою». Так вважає Роб Сімс, співзасновник та генеральний директор компанії Sum Vivas, що, власне, й створює «просунутих» цифрових людей зі ШІ для використання в сучасному світі та метавсесвіті майбутнього.

cholovik i zhinka v majbutnomu - Наука&Техніка, Спосіб життя - 50Plus

Наставники зі штучним інтелектом вирішуватимуть, кому і чим займатися

У майбутньому в кожної людини буде свій персональний наставник зі штучним інтелектом. Він супроводжуватиме її, прийматиме за неї рішення, зокрема й щодо того, яку їй роботу слід виконувати, розповіло видання Daily Mail.

На думку Еда Джонсона, ці наставники «використовуватимуть силу квантових обчислень, блискавично обробляючи дані про безмежні можливості».

«Вам більше не доведеться розмірковувати про те, яку роботу краще вибрати; ваш наставник зі ШІ зробить це за вас, надавши вам всю інформацію, необхідну для ухвалення остаточного рішення», – додав він.

Міста зануряться під землю

До кінця поточного століття наземний простір ставне дефіцитним. Тому значна частина міської інфраструктури переміститься під землю. Геодезисти використовуватимуть доповнену реальність для картування нових житлових приміщень та інших будівель під землею, а роботи прокладатимуть там тунелі. Таку картинку уявили в робототехнічній фірмі HyperTunnel.

А тим часом спеціалісти вже розробляють плани будівництва підземних міст. Наприклад, мексиканські архітектори з компанії BNKR Arquitectura створили проєкти так званих землечосів – earthscrapers: тобто хмарочосів, що ростуть вглиб землі. Один з таких об’єктів являє собою 65-поверхову перегорнуту піраміду, подібну до впізнаваної споруди ацтеків. Таким чином архітектори пропонують вирішити проблему вільного простору в Мехіко й збереження історичного центру столиці.

mista pid zemleyu - Наука&Техніка, Спосіб життя - 50Plus

Водяні знаки на камерах захищатимуть від дипфейків

Уряди країн змусять виробників фотокамер оздоблювати їх водяними знаками, щоб люди надалі могли довіряти відео. Адже дипфейки ставатимуть дедалі поширенішими і їх буде неможливо відрізнити від правдивого контенту.

Тім Каллан, директор з досвіду охоронної фірми Sectigo, розповів: «Із розвитком технологій створення дипфейків людям буде складно вирізняти справжні фото-, відео- чи аудіозаписи. Ось чому до 2100 року всі види записувальних пристроїв матимуть вбудовані зашифровані мітки, що діятимуть як водяні знаки. Вони відокремлюватимуть справжні зображення від підробок».

videokamera - Наука&Техніка, Спосіб життя - 50Plus

Діти відвідуватимуть віртуальні школи

Наставники зі штучним інтелектом впритул займуться освітою. «Вони проводитимуть уроки у віртуальній реальності, яку учні використовуватимуть для подорожей у часі», – сказав Німеш Патель, генеральний директор та засновник освітньої компанії Kabuni.

«Уявіть собі світ, в якому наріжним каменем освіти є не звичайна школа, а вчитель-аватар», – додав він.

dity v ondajn shkoli - Наука&Техніка, Спосіб життя - 50Plus

На думку експерта, освіта зразка 2100 року – захоплива, експансивна та мультисенсорна. Студенти здійматимуться на віртуальних космічних ліфтах, щоб вивчати астрофізику, переміщатися у часі та спілкуватися з персональним наставниками зі штучним інтелектом.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU