Який вигляд матимуть собаки за 10 000 років: прогноз ШІ

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Чому дослідники вибрали саме цей відрізок часу? Мабуть, цього періоду достатньо задля того, аби світ перейшов в кардинально іншу кліматичну фазу. На думку команди, планета може зіткнутися з геть різними сценаріями, відповідно до яких змінюватимуться сучасні породи собак.

Отже, фахівці з Basepaws, компанії з генетичного тестування домашніх тварин у Каліфорнії (США), вивчили варіанти розвитку сучасних порід протягом 10 000 років. Експерти передали дані нейромережам, завдяки яким на світ з’явилися несподівані візуалізації. Мабуть, далеко не всі впізнають в собачих образах, змальованих штучним інтелектом, знайомі породи.

Популярний ветеринар Ерні Ворд прокоментував оновлений вигляд собак. У майбутньому він залежатиме від двох можливих сценаріїв. Перший – сильна спека, спричинена глобальним потеплінням. Другий – новий льодовиковий період.

Сценарій глобального потепління

Глобальна зміна клімату вплине на те, як люди зможуть годувати собак та доглядати їх. Ворд вважає, що відповідний брак ресурсів призведе до зниження маси тіла тварин. Адже невеликі песики вимагають менше їжі та енергії. Також їх легше охолоджувати. Зменшення поверхні шкіри стане додатковою перевагою для захисту собаки від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. У деяких випадках шкіра тварин набуде темнішого забарвлення.

Підвищення температури призведе також до втрати шерсті. Якщо температура буде надмірною, собаки можуть стати активнішими у нічний час. У них відростуть великі голови та вуха.

Якщо собакам бракуватиме води, в їхньому метаболізмі спостерігатимуться зміни, які дадуть їм можливість довше обходитися без регідратації.

sobaky globalnogo poteplinnya - Наука&Техніка - 50plus

Ілюстрація можливого вигляду пуделя, золотистого ретривера, хорта та померанського шпіца, якщо глобальне потепління триватиме

Сценарій льодовикового періоду

Якщо температура у світі перейде в іншу крайність і планету охопить новий льодовиковий період, неважко здогадатися, що хутро в собак стане більш густим та об’ємним.

Науковці не впевнені, що нижчі температури призведуть до появи собак більшого чи меншого розміру. Але в будь-якому випадку песики накопичуватимуть більше жиру, який служитиме резервуаром енергії.

Є ймовірність, що собаки також можуть повернутися до більш вовчих характеристик. Наприклад, набути сильніших м’язів, необхідних для полювання та бігу. У найбільш екстремальному сценарії ці вовчі характеристики будуть пов’язані з конкуренцією з людьми за їжу та дах. Це стане остаточним випробуванням дружби людини та собаки, розповів сайт Interesting Engineering.

sobaky lodovykovogo periodu - Наука&Техніка - 50plus

Ілюстрація можливого вигляду далматинця, бульдога, такси та англійського мастифа, якщо температура знизиться

Експерти припустили можливість реалізації ще одного сценарію. Він розіграється на іншій планеті, коли людству вдасться збудувати там поселення. Якщо це стане реальністю, собака, можливо, стане першою твариною, що разом з людьми вирушить на іншу планету.

 

Фото: interestingengineering.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU