Вибіркове харчування є умовою тривалого життя. Наступні продукти допоможуть відтермінувати вікові зміни.
Квасоля
Першим ворогом молодості вважається «поганий» холестерин. Через нього страждають кровоносні судини, погіршується постачання живлення тканин і ускладнюється виведення продуктів розпаду з клітин. Склерозування судин зупинить відмова від висококалорійного майонезу, маргарину, жирної «молочки» та фаст-фуду. Продукти свідомого вибору – вівсянка, чорниця, волоський горіх, оливкова олія та бобові. Наприклад, квасоля є рекордсменкою за вмістом рослинного білка з функцією зниження рівня холестерину.
Шоколад
З віком активність мозку падає. До 50-річного ювілею наша розумова діяльність сповільнюється наполовину від «стартових» можливостей, а до 70 років втрати становлять уже 90%. Перешкодити цьому природному процесу під силу антиоксидантам і, зокрема, флаванолу у складі какао-бобів. Здоров’я мозку підтримає десята частина плитки шоколаду на день (досить 10 г).
Фото: Pexels.com
Яйця
Ще однією корисною добавкою для довголіття є будівельний елемент клітинних мембран лецитин. Його недолік позначається на зниженні концентрації уваги та погіршенні засвоєння інформації. «Кладові» лецитину знайдете в печінці, яйцях, пивних дріжджах, сої, арахісі, зернових та рибі.
Фото: Pexels.com
Риба
Зв’язок омега-3 жирних кислот зі здоров’ям серця та судин медики називають причиною довголіття японців. Риба містить омега-3 жирні кислоти, вітамін D, йод, селен та антиоксиданти. Ці мікроелементи допомагають зберігати пам’ять, захищають від серцево-судинних захворювань, злоякісних утворень та запальних процесів.
Фото: Pexels.com
Яблука
У період гормональних змін у організмі падає рівень естрогену. Відновити його дозволяють фітоестрогени, на котрі є багатими яблука, ягоди, соя та насіння льону. Ці продукти мають протипухлинну дію. У яблуках, сливах, смородині, апельсинах міститься пектин, який виводить із організму сполуки важких металів.
Фото: Pexels.com
Цитруси
У чаї з лимоном приховано потужний засіб від судинних катастроф, оскільки вітамін С продукує колаген, який відповідає за збереження пружності судин у зрілому віці. Високий вміст антиоксидантів у цитрусових фруктах та соках є запобіжником мозкового інсульту. А 45 мг флаваноїдів у денному раціоні (склянка цитрусового соку) на 20% скорочують ризик розвитку ішемічного інсульту.
Фото: Pexels.com
Вода
Для задоволення добової потреби нам достатньо 12 г солі, проте люди зазвичай перевищують цю норму втричі. Хронічні надлишки завдають удару судинам, перешкоджаючи виведенню рідини з організму. Компенсацією надлишку солі може стати подвійний обсяг води в раціоні або п’ятикратне збільшення кількості свіжих овочів у споживанні.
Томати
Помідори та томатний сік нормалізують обмін речовин, покращують роботу серця, стимулюють мозковий кровообіг та знижують вміст у крові холестерину, що робить їх базовими продуктами у раціоні людей зрілого віку.
Фото: Pexels.com
Буряк
Протигіпертонічний ефект буряка обумовлений вмістом у цукровому коренеплоді нітрату, який при вживанні в їжу перетворюється на окис азоту. Ця сполука знижує тиск, посилюючи кровотік. У овочах та цільнозерновому хлібі містяться корисні для організму грубі волокна. На думку дієтологів, їжа з грубими волокнами має займати половину здорового раціону.
Картопля
Бульба лідирує за вмістом селену та клітковини, а за кількістю вітаміну С картопля є втричі кориснішою за авокадо. Крім іншого, це ще потужне джерело вуглеводів, а отже – енергії: бадьорості та радості.
Фото: Pexels.com
Кефір
З віком травлення стає більш млявим, з’являються проблеми з апетитом і гемоглобіном. «Напій довгожителів» вбиває гнильні бактерії та очищає організм від токсинів та шлаків. Регулярне вживання кисломолочних продуктів подовжує життя на 10-15 років.