Сучасна дієтологія піддає сумніву бородаті постулати про правильне харчування, що їх нам нав’язували протягом тривалого часу. Провідні експерти розповіли, як потрібно ставитися до цих міфів.
Натуральний цукор корисніший за звичайний
Мед і кленовий сироп можуть мати антиоксидантні, протимікробні та протизапальні властивості. Однак науково доведений той факт, що натуральні цукри мають таку саму калорійність, що і звичний для нас цукор-пісок або цукор-рафінад.
«Зрештою, ваше тіло перетравлює і розглядає всі ці продукти як цукор», – сказала дієтологиня Алісса Пачеко. За її словами, надмірне споживання цукру будь-якого походження може бути шкідливим. Воно загрожує зайвою вагою, діабетом, серцево-судинними захворюваннями, раком, порушеннями обміну речовин, депресією та когнітивними розладами.
Замість того, щоб турбуватися про тип цукру, слід вибрати той, який вам до вподоби, та їсти його в помірних кількостях.
Американська кардіологічна асоціація рекомендує вживати не більш як 6 чайних ложок цукру на день для жінок та 9 – для чоловіків.
Морська сіль має цілющі властивості
Харчова сіль будь-якого походження містить близько 40 відсотків натрію – сполуки, що спричиняє підвищення кров’яного тиску.
Що стосується морської солі, то вона піддається мінімальній обробці та містить незначну кількість магнію, кальцію та калію.
З другого боку, кухонна сіль позбавлена домішок та зазвичай містить йод, корисний для здоров’я щитоподібної залози. Якщо раціон людини добре збалансований, її організм не потребує мінералів морської солі, зазначила дієтологиня Мішель Раух. На її думку, надзвичайно важливо убезпечити себе від негативного впливу натрію, обмеживши вживання солі будь-якого типу.
Не можна їсти більш як два яйця на день
Ще одна помилкова думка полягає в тому, що яйця шкідливі для здоров’я та підвищують рівень холестерину. Через це твердження вони є предметом запеклих суперечок. Противники яєць звинувачують їх, наприклад, у проблемах із серцем.
Сучасні дослідження показали, що вживання яєць не підвищує рівень холестерину такою мірою, як багатьох інших повсякденних продуктів. Особливо тих, що містять чимало насичених жирів.
«Яйця можуть бути частиною здорової дієти й підтримувати м’язову масу, загальне самопочуття; вони допомагають задовольнити щоденні потреби в білку та є універсальним його джерелом для додавання до різних страв», – пояснила спортивна дієтологиня Умо Каллінз.
Не можна їсти після 18:00
У нашому організмі немає внутрішніх годинників, які кричать нашим клітинам: «Зараз 18:00, час припинити їсти й набирати вагу!» Це слова дієтологині Кеті Шіммельпфенінг. «Енергія залишається енергією, незалежно від того, коли її спожили», – додала експертка.
Людям, які тренуються наприкінці дня, після занять потрібно щось з’їсти для відновлення. А ті, хто працює в нічну зміну, їдять навіть уночі, пише Daily Mail.
Як запевняють дослідники, до збільшення ваги призводить не те, коли ви їсте, а те, що ви їсте.
Кава може замінити сніданок
Багато хто обмежує першу трапезу дня філіжанкою кави. Однак вона не є повноцінним замінником сніданку. Хоча кава й багата на антиоксиданти, вона містить лише близько п’яти калорій і в ній немає білків, жирів та вуглеводів.
«Хоча кава може містити білки та жири з молока, вона не робить вас ситими та енергійними, як звичайний сніданок», – запевнила дієтологиня Патрісія Колеса.
Експерти також попереджають, що кава кисла й тому може бути шкідливою для шлунку натщесерце.
Не слід купувати продукти в центральних зонах супермаркету
Відповідно до ще одного міфу, купуючи їжу в магазині, потрібно триматися його периметру, адже саме там концентруються свіжі продукти. Однак дієтологиня Лорен Гарріс-Пінкус вважає такий підхід помилковим.
За її словами, центральні зони супермаркету є скарбницею продуктів, багатих на поживні речовини. Це, зокрема, заморожені фрукти, овочі та морепродукти, консервована квасоля, свіжі фрукти та овочі, цільнозернові продукти, горіхи, насіння та спеції.
Чимало досліджень останнього часу показали, що заморожування не робить їжу гіршою за свіжу. Заморожені фрукти та овочі навіть можуть містити більше поживних речовин, ніж свіжі, зауважила дієтологиня Кім Пірсон.
Експертка пояснила, що продукти заморожуються одразу після збору. А перед заморожуванням проходять мінімальну обробку. Це означає, що вони зберігають максимум корисних компонентів. Тоді як свіжі продукти нерідко зберігаються в супермаркеті протягом кількох тижнів, а отже, на момент вживання вони можуть втратити чимало поживних речовин.
Фото: pexels.com