Відмова від неприємної вечірки корисна для ментального здоров’я

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Час корпоративів та приватних вечірок з приводу Різдва і Нового року невпинно наближається. Та чи справді ви хочете побувати на всіх паті, куди вас запрошують? А що як у товаристві, яке збереться на вечірці, ви не почуватиметеся вільно і комфортно?

Дослідники стали на захист тих, хто не хоче йти на таке свято. І закликали сміливо казати «ні» запрошенням, які вам не до вподоби. Адже відвідини непривабливих для вас заходів є небезпечними для психіки.

Про що дізналися вчені 

Якщо перефразувати слова Феї зі старого фільму «Попелюшка», дуже шкідливо не їздити на бал, коли цього хочеш. Виявляється, так само шкідливо їздити на нього, якщо ти цього не бажаєш.

Команда дослідників з Університету Західної Вірджинії (США) з’ясувала, що понад три чверті людей приймали запрошення на заходи, на які вони не хотіли йти. Причина в тому, що вони боялися образити відмовою організаторів та зруйнувати з ними стосунки.

Запрошення на вечірку

Джуліан Гіві, провідний автор дослідження і доцент Університету Західної Вірджинії, розповів: «Одного разу мене запросили на захід, на який я зовсім не прагнув потрапити, але я все одно туди пішов, адже побоювався, що людина, яка мене запросила, засмутиться». Проте, за його словами, негативні наслідки прийняття небажаного запрошення значно серйозніші, ніж можна собі уявити.

Дослідження команди Гіві, опубліковане Американською психологічною асоціацією, показало: 77 відсотків з 2000 опитаних заявили, що відвідали вечірку лише через переймання тим, як відреагують на відмову люди, котрі на неї запросили.

Науковці провели п’ять експериментів, вивчаючи реакцію добровольців на різні сценарії відмови від відвідин заходу.

В одному експерименті сценарій передбачав, що друг запросив учасників дослідження на вечерю в ресторан зі знаменитим шеф-кухарем, однак ті мали свої плани.

Більшість добровольців відповіли, що у випадку їхньої відмови друг розсердиться, це зашкодить їхній дружбі і їх більше не запрошуватимуть на заходи.

Дослідники зазначили, що одним із пояснень занепокоєння запрошених було «роздуте почуття важливості» події. Альтернативна причина полягала в тому, що вони перебільшували негативні наслідки своєї відмови, розповіло видання Daily Mail.

Науковці запропонували такий вихід для запрошеного: він мав уявити, що автор запрошення зосередиться саме на відмові, а не на думках та причинах його відхилення.

Відмова від запрошення на вечірку

Загалом, усі п’ять експериментів підтвердили те, що сказати «ні» на запрошення – надзвичайно складно. Люди змушені його приймати, хоча цього не хочуть.

«Під час наших експериментів ми постійно виявляли, що учасники переоцінюють негативні наслідки, якими може загрожувати відмова від запрошення», – зауважив Джуліан Гіві.

Люди, які все ж пішли на неприємну для себе святкову вечірку, відчували тривогу та стрес. Але ж цього можна було уникнути, порвавши запрошення на дрібні шматочки.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU