Психологічно стійкі люди живуть довше: дослідження

Масштабне дослідження китайських та шведських учених показало: вміння справлятися з життєвими труднощами допомагає прожити довше життя.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Якщо людина належить до категорії тих, хто зазвичай вважає склянку наполовину повною, вона може прожити довше за тих, в кого склянка завжди наполовину порожня.

Виявляється, вміння справлятися з життєвими труднощами може мати значення для тривалості нашого життя. Автори нового дослідження впевнені: більша стійкість до стресів у міру старіння може значно знизити ризик передчасної смерті.

Ментальна стійкість – фактор тривалого життя

Команда дослідників з Університету Сунь Ятсена (Китай) та Каролінського інституту (Швеція) показало: дорослі люди з найвищим рівнем психічної стійкості мають менше шансів завчасно померти. Ризик передчасної смерті в ментально стійких осіб нижчий аж на 53 відсотки.

Щоб про це дізнатися, дослідники зібрали інформацію про психічну стійкість та здоров’я 10 569 дорослих американців віком 50 років і більше. Вчені спостерігали за учасниками близько 12 років (або до їх смерті), повідомило видання BBC Science Focus.

Попервах команда виміряла психічну стійкість учасників за шкалою від 0 до 12 на основі їхніх відповідей на запитання анкети. Ці запитання стосувалися відчуття спокою, наполегливості, самостійності та розуміння того, що певні переживання доводиться долати самотужки.

Потім дослідники розділили учасників на чотири групи залежно від того, наскільки вони ментально стійкі. Зрештою вчені виявили: порівняно з тими, хто продемонстрував найменшу стійкість, найстійкіші люди старшого віку мали на 53 відсотки менше шансів померти протягом наступних 10 років.

За словами вчених, психічна стійкість – це активний процес, що змінюється протягом усього життя і на який впливають такі фактори, як стать, гормони та гени. Саме вони регулюють реакцію організму на стрес. При цьому наявність сенсу життя, позитивні емоції та задоволення соціальною підтримкою теж можуть впливати на ментальну стійкість особистості.

чоловік з вудкою

Яких висновків дійшли вчені?

«Позитивні емоції можуть посилити захисні ефекти психологічної стійкості та пом’якшити негативний вплив накопичених негараздів на психічне здоров’я дорослих людей», – зауважили дослідники.

Вони також вважають, що психологічна стійкість може мати той самий ефект, що й фізичне відновлення після хвороби та травми. Адже гарні навички подолання труднощів можуть компенсувати негативний вплив важких часів.

Що це означає? Хоча ви не можете контролювати виклики, які життя пропонує вам у міру вашого старіння, те, як ви справляєтеся з проблемами, може буквально подовжити ваше життя.

Команда також дійшла висновку, що як поганий стан здоров’я (приміром, рак, діабет або серцево-судинні захворювання), так і нездоровий спосіб життя, знижують зв’язок між психічною стійкістю та ймовірністю смерті.

При цьому дослідження продемонструвало значну перевагу для подовження життя тих людей, котрі мають більш позитивний погляд на життя.

Результати дослідження опублікував журнал BMJ Mental Health.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.